Gyvūnų globos ir kontrolės tarnyboje „Nuaras“ šiuo metu globojama rekordiškai daug gandriukų – žmonių priežiūros reikalauja dešimt paukščių.
Senolių išmintis byloja, jog gandrai savo palikuonis iš lizdų išmeta tuomet, kai laukiama blogų metų ir paukščiukų esą nebus galima išmaitinti.
Tačiau tarnybos darbuotoja Deimantė Augustaitytė tikino, jog senolių išmintis šiuo atveju niekuo dėta.
„Manome, kad gandriukai iš lizdų iškrito per audras. Jie dar nemoka skraidyti, todėl ir buvo atvežti pas mus į prieglaudą. Paukščių yra ir iš Telšių, Plungės, Šilalės rajonų, ne tik iš Klaipėdos apylinkių“, – teigė D.Augustaitytė.
Veterinarų pagalbos prireikė tik dviem – vienam dėl sužaloto sparno, kitam dėl sumuštos galvos.
Gandrai laikomi voljere. Sveikieji jau mokosi skraidyti. Tam, kad jie įgautų daugiau įgūdžių, „Nuaro“ darbuotojai sukalė specialias laktas, nuo kurių gandriukai gali atsispirti ir bent kelis metrus paskristi.
„Manome, kad išmokę skraidyti gandrai grįš pas saviškius. Kitus, kuriems nepavyks skristi, tikimės, priglaus žmonės, pavyzdžiui, kaimo turizmo sodybų šeimininkai“, – vylėsi pašnekovė.
Naujų šeimininkų bus ieškoma ir į „Nuarą“ atvežtai sužeistai gulbei. Jai netrukus bus amputuotas lūžęs sparnas, todėl paukštis tikrai nebegalės skraidyti. Tikimasi, kad ją taip pat priglaus žmonės, turintys nuosavą vandens telkinį, kuriame gulbė galėtų plaukioti.
Naujausi komentarai