Žmonės, gyvenantys Avelanedos miestelyje, esančiame už 10 kilometrų nuo Argentinos sostinės centro, pasakojo buvę pažadinti iš upės sklindančios smarvės.
„Mus pažadino kvapas. Dieną pamatėme, kad upė visiškai raudona, visa nusėta dėmių“, - sakė 52 metų gyventoja Maria Ducomls. „Atrodė, tarsi upė būtų pasruvusi krauju, tai siaubinga“, - sakė ji.
Buenos Airių provincijos aplinkos ministerija pranešė, kad buvo paimti vandens mėginiai, siekiama nustatyti, kokia medžiaga sukėlė spalvos pasikeitimą. Pranešime sakoma, jog tai galėjo būti „organiniai dažai“.
Į vakarą upelio, tekančio per tekstilės ir odų perdirbimo gamyklų rajoną, spalva išbluko.
„Tai siaubinga, nereikia būti inspektoriumi, kad pamatytum, nuo kokio užterštumo kenčia vargšė Sarandi upė“, – sakė daugiau nei 30 metų šioje vietovėje gyvenanti M. Ducomls. „Esame matę upę ir kitų spalvų: melsvą, žalsvą, rausvą, purpurinę, su riebalų dėmėmis, atrodžiusiomis it nafta“, – pridūrė ji, kaltindama netoliese esančias gamyklas, kad pila į upę atliekas.
Naujausi komentarai