Kas yra žmogaus mirtis amžinybės mastu? Ar žmogaus protas gali suvokti nemirtingumą? Kas svarbiau: fizinis žmogaus kūnas ar sielų bendrystė? Ar įmanoma sunaikinti ryšį tarp motinos ir jos vaiko? Ar pateisinama moteris, nepajėgianti savyje atrasti motinystės pašaukimo?
Visus šiuos klausimus provokatyviai užduodantis "Žinduolių perėjos" spektaklis kuria tarp realybės ir sapno varijuojantį naratyvą – spektaklyje pasakojama vienos moters istorija, kurioje telpa daugelio panašaus likimo moterų patirčių: jauna moteris pastoja, tačiau taip ir nepajutusi motiniško instinkto priima sprendimą.
Tema, neretai sulaukianti kontroversiškų nuomonių arba taip ir liekanti tabu zonoje, čia spektaklio autorių gvildenama nuosprendį pasirašiusios moters patiriamų išgyvenimų perspektyvoje.
Pasak pjesės autorės ir spektaklio režisierės Gretos Kazlauskaitės, mirtis amžinojo ryšio šešėlyje yra visiškai sąlyginė, ir tik perėjęs uždraustą perėją žmogus gali suvokti atleidimo ir amžinojo gyvenimo dovaną.
"Biologiškai esame žinduoliai, kuriems skirtas gyvenimo pažadas, o kartu ir didi užduotis tapti žmonėmis. Šis perėjimas yra visų kebliausias dalykas", – sako G.Kazlauskaitė.
Spektaklis "Žinduolių perėja" (kartu su kitais Apeirono teatro spektakliais "Nekrozė" ir "Psiche") 2017 m. apdovanotas "Padėkos kauke" (Metų teatro alternatyvos nominacija).
Kas? Apeirono teatro spektaklis "Žinduolių perėja", po jo – pokalbis-diskusija.
Kur? Nacionaliniame Kauno dramos teatre.
Kada? Balandžio 12 d. 19 val.
Naujausi komentarai