J.Glemžaitė- Matuzienė – vidurinės kartos tapytoja. 1977 m. baigusi J.Naujalio dailės mokyklą, vėliau ji studijavo Vilniaus dailės akademijoje, įgijo tapytojos pedagogės specialybę. Šiuo metu menininkė gyvena ir kuria Kaune, dirba mokytoja metodininke A.Martinaičio dailės mokykloje.
Nuo 1992 m. Lietuvos dailininkų sąjungai priklausanti menininkė jau beveik du dešimtmečius intensyviai dalyvauja grupinėse parodose, rengia autorines parodas, yra surengusi parodų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje – Graikijoje, JAV, Vokietijoje, Švedijoje.
Kamerinėje parodoje pristatomi abstrahuoti J.Glemžaitės-Matuzienės tapybos darbai, orientuoti į skirtingas temas. Kiekvieno jų sukūrimo istorija yra individuali, sujungianti įvairius koloritus į fragmentinį pasakojimą. Abstraktųjį parodos lygmenį ženklina ir parodoje eksponuojamų darbų pavadinimai: "Akimirka", "Kelyje", "Atminties archeologija", "Karys", "Iguana", "Peizažas kariui", "Žalia Iguana", "Krantas", triptikas "Pakrantė".
Paklausta, kaip kilo idėja parodą pavadinti "Minties rate", ji sako: "Tai nesibaigiantis ciklas tarp gyvenimo ir mirties, ciklas tarp pradžios ir pabaigos." Pasak autorės, viskas gyvenime sukasi ratu. Todėl neatsitiktinis jos kūryboje yra apskritimo, rato motyvas, kuris ženklina tiek kasdienybės, tiek vidines abstrakčiąsias slinktis ir inspiracijas.
Autorę kūrybai kūrybai įkvepia gamta, charizmatiškos asmenybės, kartais kūrybinės idėjos kyla prisilietus prie praeities, vartant senus nuotraukų albumus.
J.Glemžaitė- Matuzienė yra sukūrusi tapybos darbų ciklą "Taujėnų dvaro istorijos" ir kitų ciklų. Jos kūrybai būdingi dinamiški potėpiai, ekspresyvios spalvos, beveik kiekviename darbe komponuojami mėlynos, gelsvos ir žalsvos spalvų bei atspalvių deriniai. Tapytojos braižą ženklina dinamiška, ekspresyvi kompozicija, ekspresyvūs spalviniai potėpiai, sukuriantys savitą pasaulio vaizdinį, kuriame itin svarbūs filosofiniai apmąstymai, reflektuojama amžinybės ir laikinumo samprata.
Kas? J.Glemžaitės-Matuzienės darbų paroda "Minties rate".
Kur? Nacionalinio Kauno dramos teatro parodų erdvėje.
Kada? Veikia iki spalio 10 d.
Naujausi komentarai