Žaliakalanyje, Radvilėnų plente, veikianti studija įsigijo išskirtinę šveicarų firmos „Broncolor“ apšvietimo techniką, kuri suteikia galimybę greitai ir kokybiškai dirbti daugelyje komercinės ir meninės fotografijos sričių. Šio gamintojo įranga yra viena iš geriausių pasaulyje ir ja naudojasi tarptautiniu mastu pripažinti kūrėjai.
„Broncolor“ paraboliniai reflektoriai leidžia labai greitai keisti šviesos formavimo parametrus, o tai labai svarbu fotografuojant portretus. Šios kompanijos gaminamos blykstės turi labai trumpą blyksnį (iki 1/8500 s) – tai leidžia nuotraukoje raiškiai užfiksuoti labai greitai judančius objektus, pavyzdžiui, krentančius vandens lašus, besiplaikstančius plaukus, šokinėjančius žmones. Kita vertus, šios blykstės pasižymi veikimo stabilumu fotografuojant daug daiktų vienodomis apšvietimo sąlygomis. Pavyzdžiui, drabužių kolekciją. Tada nuotraukos spalvos ir šviesumas nekinta.
„Jei dailininkas tapo paveiklą dažais ir teptuku, fotografas tapo šviesa ir fotoaparatu. Todėl fotostudijoje dirbančiam fotografui labai svarbu turėti tokią apšvietimo techniką, kuri leistų maksimaliai kontroliuoti šviesos parametrus: srauto stiprumą, aštrumą, sklidimo plotą“, – turimos technikos privalumus vertino naujosios fotostudijos vadovas Juozas Kamenskas.
Greta labiau įprastų fotografijos darbų – reklamos, produktų, portretų fotografavimo – šioje studijoje taip pat reprodukuojami meno kūriniai: tapybos darbai, skulptūros. Fotostudijoje dirba ne tik jos įkūrėjai – erdvę su išskirtines galimybes darbui suteikiančia technika gali išsinuomoti ir kiti fotografai.
Dar viena fotostudijos veiklos sritis – edukacinė. „Dalyvaujame europiniame projekte „CreArt“, vedėme paskaitas su praktiniais užsiėmimais įvairiose Kauno mokyklose. Fotostudijoje praktiką atlieka fotografijos specialybės studentai iš Kauno taikomosios dailės mokyklos. Norintiems pagilinti fotografijos žinias teikiame ir asmenines konsultacijas“, – pasakojo J. Kamenskas.
Pasak jo, idėja atidaryti fotostudiją gimė bendradarbiaujant su VšĮ „Artkomas“, kuris rengė daug meno parodų – jų katalogams reikdavo menininkų darbų fotografijų. „Įprastai meno kūrinius fotografuodavome arba menininkų dirbtuvėse, arba nuomojamose patalpose. O tai nelabai patogu, nes norint kokybiškai nufotografuoti paveikslą ar skulptūrą, reikia nemažai laiko, atrasti tinkamą apšvietimą, atskleidžiantį kūrinio spalvas, faktūras, formas. Todėl atsiradus progai pasinaudojome galimybe atsidaryti savo studiją. Pastaruoju metu Kaune dirba nemažai talentingų fotografų, kurie taip pat susiduria su panašiomis problemomis. Tad ši kūrybinė erdvė jiems tikrai turėtų praversti“, – įsitikinęs naujosios fotostudijos vadovas.
Naujausi komentarai