Kaune vyks paskutinis M. K. Čiurlionio namų šių metų projekto koncertas Pereiti į pagrindinį turinį

Kaune vyks paskutinis M. K. Čiurlionio namų šių metų projekto koncertas

2021-12-07 09:08

Antradienio vakarą Nacionalinis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejus kviečia lankytojus į nemokamą koncertą „Dialogai su Čiurlioniu. Neatsisveikinęs“.

Kaune vyks paskutinis M. K. Čiurlionio namų šių metų projekto koncertas
Kaune vyks paskutinis M. K. Čiurlionio namų šių metų projekto koncertas / Organizatorių nuotr.

Kompozitorius ir smuikininkas Mihkelis Keremas (Estija) drauge su pianistu Roku Zubovu pristatys pagal Čiurlionio sonatos smuikui ir fortepijonui eskizus sukurtą naują savo kūrinį „Neatsisveikinęs“. Paskutiniame 2021 m. M. K. Čiurlionio namų projekto „Čiurlionio dialogai“ koncerte greta šio naujo kūrinio klausytojai išgirs ir Čiurlionio amžininkų Belos Bartóko, Heino Ellerio, Leošo Janačeko ir Jano Sibelijaus kūrinius.

Projektą organizuoja M. K. Čiurlionio namai, partneriai – Vilniaus rotušė ir Estijos ambasada Lietuvoje, rėmėja – Lietuvos kultūros taryba.

Pristatydami koncerto dalyvius, organizatoriai pabrėžia, jog M. Keremas įkūnija tradiciją garsių smuikininkų, kurie yra ne tik virtuoziški solistai, bet ir žymių orkestrų koncertmeisteriai, įvairiapusiai kamerinės muzikos atlikėjai bei žinomi kompozitoriai. Karališkojo Liverpulio filharmonijos orkestro (JK) ir Brandenburgo simfonijos (JK) koncertmeisterio asistentas M. Keremas baigė mokslus Estijos muzikos akademijoje ir Karališkajame muzikos koledže Londone. Kilęs iš Estijos smuikininkas daug dėmesio skiria Estijos ir Baltijos šalių muzikai, neretai šių šalių kompozitorių kūrinius įtraukdamas į savo repertuarą. Kompozitoriaus M. Keremo kūrybą šiuo metu sudaro apie 160 kūrinių.

Pianistas R. Zubovas labiausiai klausytojams žinomas savo M. K. Čiurlionio interpretacijomis, – yra įrašęs visus kompozitoriaus fortepijoninius kūrinius, net suvaidinęs savo garsųjį protėvį meniniame filme „Laiškai Sofijai“. Pianistas taip pat penkiolika metų rengė tarptautinį kamerinės muzikos ir ekologijos festivalį „Nepaklusniųjų žemė“, kuriame kasmet pristatydavo po 7–9 temines kamerinės muzikos programas, pabrėžiama pranešime.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra