Naujuosius 2016-uosius metus Kauno pilis pradeda Jono Kunicko tapybos parodos „Kaunietis" atidarymu, kuris vyks sausio 8 d., penktadienį, 16 val. Kauno pilies (Pilies g. 17) IV aukšto salėje.
Kaip teigia menininkas, parodoje eksponuojami žmonių portretai, tarp kurių lankytojai ras gerai sau pažįstamų veidų. Tad dižiąją šios parodos eksponatų dalį svečiai galės vertinti ir atpažįstamumo aspektu (vienas iš kertinių tikslų, tapant konkretaus asmens portretą). Visi portretuose vaizduojami asmenys yra kauniečiai. Vieni iš jų čia gimę, kiti nuolat gyvenantys, ar eilę metų dirbantys Kauno mieste. Nėra jokių kitų kriterijų, kurie paaiškintų, kodėl būtent šie žmonės tapo šios kolekcijos herojais.
J. Kunickas džiaugiasi, kad darbas prie šio projekto jam buvo labai įdomi patirtis. „Susitikimai su geranoriškai sutikusiais portretams pozuoti modeliais tapo periodišku bendravimu su vis naujais šiltais ir labai įdomiais žmonėmis. Esu labai dėkingas kiekvienam iš jų", - teigia parodos autorius.
Pasak dailininko, malonaus bendravimo metu buvo padaryta po kelis šimtus kiekvieno modelio nuotraukų specifiniame apšvietime. Portretai buvo tapomi, naudojant juodai-baltas nuotraukas, tad spalviniai sprendimai neturi nieko bendro su realiu aplinkos koloritu. „Stengiausi, kad kiekvienas asmuo, kurio portretas eksponuojamas parodoje, pozavimo metu elgtųsi kuo natūraliau ir "pasidalintų” su manimi savo asmeninėmis veido mimikomis, būsenomis, laikysenomis...", - prisipažįsta menininkas.
J. Kunicko manymu, egzistuoja du aspektai, galintys sudominti parodos lankytoją: tai galimybė pamatyti įdomių žmonių atvaizdus bei proga susipažinti su mano tapybos technika, kurioje glūdi didžiausia mano kūrybos dalis. Portretuose esantys Kauniečių veidai neišgalvoti, nehiperbolizuoti, nešaržuoti, nestilizuoti - tai objektyvios realybės atspindžiai, tačiau perteikti per mano prizmę. Parodos herojai paveiksluose apvelkami subjektyvios kūrybos apvalkalu: pažvelgus į portretus iš arčiau pamatysite spalvingas dažų abstrakcijas. Tai visiškai subjektyvaus požiūrio ir individualios kūrybos dariniai. Šis kontrastingų spalvų sluoksnis formuoja individualias kaukes, tačiau asmens jos neslepia. Žiūrovas pasirinks, ar šios struktūros nepastebėti (kaip nereikšminio techninio niuanso padedančio pasiekti galutinį visumos vientisumo pojūtį) ar būtent čia ieškoti jį dominančių niuansų.
Autorius tikisi, kad ekspozicijoje ras į ką pažiūrėti tiek realizmo, tiek abstraktaus meno mėgėjai. „Tiek vienus, tiek kitus parodoje turėtų būti nesunku identifikuoti pagal atstumą tarp jų ir analizuojamo tapybos darbo. Visgi, aš rekomenduočiau kiekvienam žiūrovui išmėginti bent keletą skirtingų stebėjimo taškų, priartėjant ir vėl nutolstant nuo portreto ir pajusti, kaip keičiasi paveikslo suvokimas ir atsiskleidžia vis kiti atlikimo technikos niuansai", - pataria dailininkas.
„Šiuose portretuose neturėjau tikslo atspindėti vienokias ar kitokias žmogaus savybes, asmens charakterį ar vidinę būseną. Daug principinės informacijos įsirašo žmogaus veide, kuri gali būti nuskaitoma, jos specialiai neieškant ir nehiperbolizuojant. Tačiau momentinės ir veide nuolat atsispindinčios informacijos duomenų kiekis yra toks gausus, kad bet kuris žmogus kelių dienų, valandų ar net minučių laikotarpyje gali būti suvokiamas absoliučiai skirtingai. Visi portretuose matomi atvaizdai, tai tik viena iš begalės to asmens veido išraiškų, kuri tuo metu mane sudomino, - teigia J. Kunickas.
„Savo kūryboje aš nekalbu ženklais ir simboliais, nesuteikiu objektams ir spalvoms perkeltinių prasmių... Tikiu tuo, ką matau ir to tikiuosi iš žiūrovo, žvelgiančio į mano tapybos darbus. Informaciją, reikalingą žmogaus - pagrindinio mano tapybos objekto - tapymui, aš randu šviesos ir šešėlio žaisme ant modelio kūno. Visa tai, arba tik tiek, ir stengiuosi perteikti savo meno kūriniuose", - atskleidžia menininkas.
J. Kunicko portretų paroda „Kaunietis" Kauno pilyje veiks iki vasario 2 d.
Naujausi komentarai