Ar nenugrius grėsmingas kaminas? Pereiti į pagrindinį turinį

Ar nenugrius grėsmingas kaminas?

2014-10-29 09:35

Ar saugu vaikams lankytis popamokine veikla besirūpinančiame centre, kai šalia styrantis kaminas bet kada gali nugriūti? Tokį nuogąstavimą iškėlė viena "Kauno dienos" skaitytoja, nurodžiusi pasidomėti Kauno moksleivių aplinkotyros centru.

Ar saugu vaikams lankytis popamokine veikla besirūpinančiame centre, kai šalia styrantis kaminas bet kada gali nugriūti? Tokį nuogąstavimą iškėlė viena "Kauno dienos" skaitytoja, nurodžiusi pasidomėti Kauno moksleivių aplinkotyros centru.

Atitvertas, bet pavojingas?

Aleksote, gyvenamųjų namų kvartale, įsikūręs Kauno moksleivių aplinkotyros centras vienintelė jau 60 metų mieste veikianti tokio pobūdžio įstaiga. Artėjant prie centro pastato, daugiau nei dešimties metrų aukščio kaminas švietė iš tolo.

Lengvas dūmelis rūko ne tik pro kamino viršų, bet ir per šonus. Anūko saugumu lankantis šiame centre susirūpinusi Aleksoto gyventoja, įsitikinusi, kad kamino sutvirtinimai yra sutrūniję, todėl baiminasi, kad neįvyktų kokia nors nelaimė.

Tik įvažiavus į kiemą iškart į akis krito, kad Kauno moksleivių aplinkotyros centro kieme stūksantis kaminas yra aptvertas "Stop" juosta. Prie būdos pririšto šuns pavadėlis tokio ilgio, kad pasiektų kiekvieną "Stop" juostą peržengusį žmogų.

Sena katilinė

"Vaikai ten neina", – tikino Kauno moksleivių aplinkotyros centro direktorė Marioleta Matelienė. Centro vadovė neslėpė, kad toks kaminas tikrai jau ne pirma diena, tačiau dėmesys į jį esą atkreipiamas tik prasidėjus šildymo sezonui.

"Netikiu, kad galėjo skųstis vaikų tėvai, čia turbūt darbuotojai nepatenkinti", – susijaudinusi spėliojo direktorė. Centre pakankamai šilta, auga daugybė įvairiausių gėlių, tarp jų net ir labiau mėgstančios šilumą, saulę.

Nerimas kilo ne dėl šilumos, o dėl galinčio nugriūti kamino. Direktorė tikino, kad vaikai nepatekta į kiemą, kuriame yra kaminas. Įėjimas į centrą gerokai toliau nuo įėjimo į kiemą, žaidimai ar užsiėmimai lauke vyksta visai kitoje pusėje, nei stovi kaminas.

Centro direktorė įsitikinusi, kad pavojaus vaikams kaminas, nors ir senas, tačiau nekelia. Prieš 60 metų įkurta tuometė Gamtininkų stotis apie 1970-uosius persikėlė į naujai pastatytus pastatus, kuriuose yra iki šiol. Nuo pat atsikėlimo čia šildomasi kietuoju kuru, o centro katilinės visada stūksojo aukštas kaminas.

Laukia pokyčių

"Atėjo laikas atnaujinti senąją katilinę", – situaciją dėstė M.Matelienė. Ketvirtadienį direktorė yra pakviesta į Kauno savivaldybę pasirašyti sutarties su bendrove, renovuosiančia senąją katilinę: vietoj kietojo kuro bus naudojamos dujos.

"Kiek žinau, į sutarties sąlygas įtraukta ir nugriauti senąjį kaminą", – aiškino direktorė. Moteris nesutiko, kad nebuvo rūpintasi kiauru kaminu. Esą viešieji pirkimai dėl miesto savivaldybei priklausančio Moksleivių aplinkotyros centro katilinės renovacijos vyko nuo metų pradžios. Tik po dviejų paskelbtų konkursų atsirado rangovas.

Švietimo ir ugdymo skyriaus žinioje esančiam centrui buvo skirta lėšų langams pasikeisti. Liko vienas nepakeistas, kurį centras atsinaujino savo jėgomis.

Privalo judėti

Kauno moksleivių aplinkotyros centro sienos nukabinėtos čia ateinančių moksleivių sukurtais darbais. Direktorė skaičiuoja, kad centre mokosi 360 vaikų, tačiau čia į Aleksotą susirenka apie 50. Kitiems aplinkosaugos, aplinkotyros, sveikos gyvensenos užsiėmimai vyksta jų pačių mokyklose. Centro mokytojai važiuoja į mokyklas vesti popamokinių užsiėmimų.

Direktorė pabrėžė, kad jų centras yra vienintelis Kaune, užsiimantis tokia veikla. Meilę gamtai, mus supančiai aplinkai, žemei reikia skiepyti nuo mažens. Mintis savo veiklą plėsti miesto mokyklose kilo todėl, kad į Aleksote esančią buveinę sunku patekti viešuoju transportu.

Administracija laukia savivaldybės malonės – kada bus skirtas autobusiukas. Tai išspręstų daugybę centro veiklos planų. "Gamtininkai juk nesėdi patalpoje, jiems reikia kur nors nuvažiuoti, pamatyti, ištirti", – užsiėmimų specifiką aiškino direktorė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra