„Pirmajame etape, kai reikėjo spręsti uždavinius, lavinome savo loginius gebėjimus, matematikos įgūdžius. Antrajame – analizuodami konkrečios įmonės veiklą išmokome atsirinkti informaciją ir ją tikslingai pateikti. Finale, pristatydami savo idėjas, lavinome viešo kalbėjimo įgūdžius“, – įgytą patirtį vardijo „Raliečiai“ narė, Jonavos J. Ralio gimnazijos mokinė Viktorija Chlomko.
Į konkursą MEKA kasmet užsiregistruoja apie pusšimtis moksleivių komandų iš visos Lietuvos. Į finalą patenka tik aštuonios, geriausiai išsprendusios matematines ir ekonomines užduotis bei atlikusios konkrečios įmonės veiklos analizę. Nugalėtojai išrenkami susumavus visų konkurso etapų rezultatus.
„Raliečiai“ – jau antroji Jonavos J. Ralio gimnazijos auklėtinių komanda, patekusi ant pirmojo nugalėtojų pakylos laiptelio. Geriausius rezutatus MEKA konkurse jonaviečiai parodė ir 2015 metais.
Gimnazijoje ekonomikos ir verslo dalyką dėstanti mokytoja Rūta Strumilienė sako, kad moksleiviams tokie konkursai – puiki galimybė įsivertinti savo turimas žinias. „Dalyvauti vienareikšmiškai verta. Linkiu, kad mokiniai naudotųsi visomis galimybėmis, kur jie gali pasivaržyti su bendraamžiais, su geriausiais. Tik tada gali pamatyti, ką pats pasiekei ir ko esi vertas“, – sako R. Strumilienė.
„Jeigu nesate dvyliktoje klasėje, tai dalyvauti MEKA konkurse verta 100 proc. Dvyliktokai turėtų atsižvelgti į tai, kad į projektą reikės įdėti nemažai darbo. Tačiau patirtis yra neįkainojama, nes paliečia labai daug sričių“, – savo bendraamžiams pataria Viktorija.
Konkurso nauda verslui
Konkursas MEKA sujungia ne tik skirtingas disciplinas – ekonomiką, matematiką ir marketingą. Prie jo prisijungusių įmonių atstovai tiesiogiai bendrauja su dalyviais ir turi puikią galimybę iš mokinių išgirsti naudingų įžvalgų bei idėjų, susijusių su jų veikla.
„Prie šio konkurso KTU, „Swedbank“ bei verslo įmonės prisideda ne tik prizais, bet ir savo kompetencija. Tokiu būdu visi kartu stipriname jaunimo finansinį raštingumą, į įdomias veiklas įtraukiame ne tik moksleivius, bet ir mūsų kolegas banke, verslininkus, kurie noriai padeda mokiniams suprasti verslo pagrindus“, – sako AB „Swedbank“ Filialų tinklo departamento direktorius Saulius Drasutis.
„Viskas keičiasi ir jaunoji karta ateina, todėl suprantame, kad ypatingai svarbu dalyvauti tokiuose konkursuose, kuriuose yra skatinamas jaunimo verslumas, kūrybiškumas, matematinės žinios ir, žinoma, naujos idėjos. Moksleiviai pateikė labai daug įžvalgų, labai gerų patirčių ir analizių“, – sako įmonės „Viada LT“ marketingo vadovė Šarūnė Kulšytė-Žičkienė.
Penktasis MEKA konkursas pritraukė rekordinį komandų skaičių. KTU MGMF rinkodaros ir komunikacijos koordinatorė Gintarė Miliauskaitė džiaugiasi, kad Lietuvos įmonės noriai įsitraukė į konkursą, padėdamos jaunimui analizuoti įmonių marketingo strategijas bei pasijusti jų verslo dalimi.
„Labai norėtume, kad ir ateityje verslo atstovai žiūrėtų į šį konkursą kaip į potencialią galimybę pasiekti jaunimo auditoriją, pabendrauti su esamais ar būsimais klientais ir leisti jiems pateikti naujų įžvalgų“, – sako G. Miliauskaitė.
Visoms „MEKA 2019“ finale dalyvavusioms komandoms atiteko organizatorių bei konkurso dalyvių-rėmėjų – UAB „Druskininkų Rasa“, UAB „Topo grupė“, AB „Auga“, UAB „Naujasis Nevėžis“, Coffee Loft, 8 TO GO, Office Day, UAB „Viada LT“, UAB „Rūta“ – dovanos. Pirmosios vietos laimėtojams atiteko AB „Swedbank“ įsteigti 500 eurų, antrosios – 300 eurų, trečiosios – 200 eurų dydžio piniginiai prizai.
Naujausi komentarai