Pereiti į pagrindinį turinį

Kada ateis vyrai su dalgiais?

2014-06-02 08:12

Pabraidyti po rasotą pievų žolę kaime gal ir smagu, tačiau suvešėjusiomis pievomis mieste kauniečiai visai nesidžiaugia ir kasdien viltingai laukia vyrų su dalgiais, deja, šie neskuba.

Pabraidyti po rasotą pievų žolę kaime gal ir smagu, tačiau suvešėjusiomis pievomis mieste kauniečiai visai nesidžiaugia ir kasdien viltingai laukia vyrų su dalgiais, deja, šie neskuba.

Neprisikviečia šienpjovių

"Žolė jau iki krūtinės. Baisu dėl to, kad tokioje žolėje gali būti erkių, bet pagalbos neprisišaukiame", – skundėsi į redakciją paskambinusi kaunietė Audronė Malinauskienė. Kaunietė piktinosi, kad didžiulė pieva V.Krėvės pr. tarp 4, 6, 10 ir 12 namų akis bado jau ne pirmi metai, o vaikai net nebenori žaisti krepšinio aikštelėje, nes ieškoti didžiulėje žolėje prasmegusio kamuolio – menkas malonumas.

"Pernai seniūnija ir savivaldybė man paaiškino, kad ten mažai žmonių vaikšto, todėl ir šienauti nėra reikalo. Šiemet Dainavos seniūnijoje paaiškino, kad žolę nupjaus rugpjūtį, o savivaldybės valdininkai tikina, kad neturi pinigų. Ką tie darbuotojai ten savivaldybėje veikia, jeigu pinigų nėra?" – stebėjosi A.Malinauskienė, jau ne kartą bandžiusi prisikviesti šienpjovius.

"Žolė visiškai nepjaunama ir dabar yra net ne iki kelių, o iki pažastų. Tai erkių veisykla viduryje miesto", – skundėsi elektroniniu paštu laišką ir nuotraukas atsiuntęs kaunietis Vidas iš K.Baršausko g. Vyras tvirtina, kad anksčiau, kai namo aplinka rūpinosi patys gyventojai, pieva buvo šienaujama. "Perdavus namų aplinkos tvarkymą "Būsto valdai", kiekvienas namas dabar kas mėnesį moka nemažus pinigus, o tvarkos nėra. Paskambinus "Būsto valdai" pareiškiama: nėra pinigų. Tai kur jie dingsta?" – rašė kaunietis.

"Būsto valda" pažadėjo prieš tris savaites nupjauti žolę, bet iki šiol niekas neatvažiavo, o žolė dar labiau paaugo", – piktinosi Geležinio Vilko g. 5-ojo namo gyventojai. Tokių skundų "Kauno dienos" redakcija sulaukia kone kasdien ir ne po vieną.

Pasiseka rėkiantiesiems

"Būsto valdos" konsultantas Remigijus Valentinavičius tikino, kad reikia aptarnauti apie 180 namų, todėl ir žolės pjovimas užtrunka. "Paprastai visas teritorijas nušienaujame per tris savaites. Kam eilė ateis paskiausiai, žmonės jau ir nerimauja", – dėstė R.Valentinavičius.

Jis aiškino, kad šiemet žolė sudygo labai anksti ir oro sąlygos buvo palankios, todėl labai greitai pievos suvešėjo. "Tiems, kurie garsiausiai rėkia, stengiamės nušienauti pirmiausia. Liko gal apie 30 namų, kur dar žolė nenupjauta. Kitos savaitės pradžioje turėtume užbaigti visur", – žadėjo "Būsto valdos" atstovas.

"Supratau. Gerai, perduosime informaciją Miesto tvarkymo skyriui. Mes visada Miesto tvarkymo skyriui pasakome, jeigu kas nors paskambina. Jie šienauja, jeigu turi pinigų", – aiškino Dainavos seniūnas Alvydas Malinauskas, pasiteiravus apie didžiulę žolę V.Krėvės pr.

Kartą per mėnesį

Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis tikino, kad gegužę buvo šienaujamos visos viešosios erdvės palei gatves ir aikštes.

"Paprastai žolė pjaunama kartą per mėnesį. Kur buvo pjauta gegužės pradžioje, aišku, kad dabar jau vėl gerokai paaugo, nes ir oras tam tinkamas", – pastebėjo savivaldybės atstovas. Anot jo, gerokai dažniau žalios vejos pjovėjų sulaukiama pačiame miesto centre, Senamiestyje.

"Prie daugiabučių žolę turi šienauti arba patys gyventojai, arba teritorijas prižiūrinčios bendrovės. Mes rūpinamės viešosiomis erdvėmis", – patikslino Miesto tvarkymo skyriaus vadovas.
Savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus specialistai prieš porą savaičių gyrėsi tvarkantys miesto gėlynus, sodinantys vasarines žydinčias gėles. Kaune dar nuo sovietmečio likę daugiamečių gėlių gėlynų, kurie, atrodo, visai pamiršti ir pavirtę piktžolynais. Ypač liūdnai atrodo piktžolėmis apžėlę gėlyno likučiai A.Jakšto ir Jonavos g. sankryžoje. Miesto puošmena jau neįmanoma pavadinti ir kadaise išvaizdžiai atrodžiusios žaliosios zonos Jurbarko g. ir Raudondvario pl. sandūroje.

"Labiau orientuojamės į vasarinių gėlių sodinimą. Reikės kažkaip spręsti ir tų likusių daugiamečių gėlynų problemą: arba jas rausime ir sodinsime vasarines gėles, arba ieškosime kitų išeičių", – sakė A.Pakalniškis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų