Kada paskutinį kartą valyta jūsų laiptinė? Pereiti į pagrindinį turinį

Kada paskutinį kartą valyta jūsų laiptinė?

2015-06-16 08:00

Ne vieno daugiabučio gyventojams šoką sukėlė žinia, kad atmestinai prižiūrimose laiptinėse gausu sveikatai pavojingų užkratų. Tai paskatino kauniečius susirūpinti bendrųjų patalpų švara. Periodiškai valomų laiptinių vis daugėja. Vieni gyventojai darbuojasi patys, kiti – ieško pagalbos.

Nusprendė samdyti

Šiaurės pr. gyvenantis Gintautas D. pasakojo, kad iš pradžių laiptinę bandė valyti patys gyventojai, bet tai nepasiteisino. Vieni tam neturėjo noro, kiti – sveikatos, treti tiesiog nerasdavo laiko.

Situaciją analogiškai apibūdino ir Partizanų g. 56 name gyvenantis Rimas. Jaunas vyras neslėpė, kad valyti laiptinę jis ir pats sunkiai prisiruošdavo.

"Gyvenu paskutiniame – penktame aukšte. Mūsų aukšte būdavo ganėtinai švaru, bet kol užlipdavau, pakeliui laiptinėje rasdavau visko. Būdavo ir kažko pritepliota, primėtyta, užuosdavau visokių nemalonių kvapų", – pasakojo gyventojas.

Vis dėlto sprendimą rado. Nuspręsta ieškoti, kas galėtų teikti valymo paslaugas. "Kreipėmės į įmonę. Kartą per savaitę ateina darbuotoja. Ji išvalo, mes sumokame, ir nereikia sukti galvos", – sakė Rimas. Per mėnesį kiekvienam butui tai kainuoja apie 2 eurus.

Valytoja valo, dezinfekuoja ne tik laiptų aikšteles, pačius laiptus, bet ir turėklus, kuriuos per dieną paliečia mažiausiai keliasdešimt žmonių.

Šiaurės pr. name valytoja darbuojasi dar tik mėnesį. Gintautas D. tikisi, kad, pasibaigus bandomajam laikotarpiui, gyventojai pritars ir tokia paslauga nuspręs naudotis. "Vis dar yra nepritariančių, kad reikia samdyti darbuotoją. Bet patys valyti irgi nenori", – stebėjosi vyras.

Anot jo, kai kurie aukštai būdavo net po pusę metų nevalyti. Kaunietis apgailestavo, kad ne visi gyventojai kreipia dėmesį į tai, kad laiptinėse besikaupiantys nešvarumai ir juose slypintys užkratai nešami ir į butus. Gyvenant penkiaaukščio, neturinčio lifto, namo aukštesniuosiuose aukštuose nėra kito pasirinkimo – norėdamas pareiti namo, negali apeiti kurio nors žemesnio aukšto, turi pereiti visus.

Valo pati

"Kol kas valome patys", – sakė Kovo 11-osios g. name gyvenanti Sigutė B. Moteris apgailestavo, kad ne visi kaimynai laiptinės švarai teikia daug dėmesio, nors tai turėtų būti ne menkesnis prioritetas nei tvarka namuose.

"Labai praverstų valymo paslaugas teikiantys asmenys", – sakė kaunietė. Deja, pridūrė, kad jos laiptinės gyventojai tam dar tiesiog nesubrendo. "Niekas nenori mokėti pinigų. Labai patogu, kai kažkas kitas išvalo nemokamai", – sarkastiškai šyptelėjo Sigutė B.

Neretai ji, neapsikentusi nešvaros, ima valyti laiptinę ne tik savo aukšte ir plauna ne tik laiptus, nes baiminasi iš laiptinės parsinešti ligų. "Gyvenu ketvirtame aukšte, lifto nėra. Mama lipdama laiptais turi pasilaikyti ir už turėklų. Ant jų irgi būna prispjaudyta", – teigė moteris, pridūrusi, kad kai laiptinė švari, ji atrodo ir jauki.

Ištyrė laboratorijoje

Nemažai gyventojų sujudo prieš pusmetį, kai Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) specialistai Kaune ėmėsi daugiabučių namų laiptinių mikrobiologinių ir parazitologinių tyrimų. Tokie buvo atlikti pirmą kartą.

Rezultatai šokiravo. Pasirodo, periodiškai nevalomose laiptinėse – gausu sveikatai pavojingų užkratų.

Tyrimui buvo pasirinktos daugiabučių laiptinės, kurios ilgai nebuvo valomos. Mikrobiologiniai ir parazitologiniai mėginiai buvo imami nuo lauko ir butų durų, rankenų, radiatorių, turėklų, palangių, laiptų.

Kai kuriose laiptinėse aptiktas didelis kiekis sveikatai kenksmingų sufleredukuojančių klostridijų, enterobakterijų, parazitinių kirmėlių Enterobius vermicularis, pelėsinių grybų, kitų nešvarioje aplinkoje besidauginančių mikroorganizmų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra