Krautuvėlė "Buon Giorno" nuolaidų akcijomis nežaidžia, užtat kiekvienas produktas čia yra ragautas ir mėgstamas pačių šeimininkų. Egidijus ir Greta Trumpos sako siekiantys, kad kiekvienas pirkėjas ar užeigų "Buon Giorno taverna" ir "Buon Giorno trattoria" lankytojas pasijustų ne klientu, o bičiuliu.
Maisto verslas – lyg lemtis
"Klientas visada turi išeiti plačiai šypsodamasis, – savo sėkmės receptu pasidalijo E.Trumpa. – Net ir padavėjui netyčia apliejus lankytoją sriuba tai įmanoma."
E.Trumpa su žmona Greta dar iki įsteigdami krautuvėlę ir užeigas ne kartą lankėsi restoranuose, kavinėse ir stebėjo, vertino jų darbą, virtuvę, aptarnavimo kokybę. "Tai buvo ne tik laisvalaikio pramoga, bet ir darbas, – prisimena verslininkas. – Apie dešimtmetį verčiuosi didmenine maisto produktų prekyba, jų tiekimu maitinimo įstaigoms. Tad stebėjau mūsų prekių paklausą, jų pateikimą."
E.Trumpa studijavo Kauno technologijos universitete, įgijo lengvosios pramonės inžinerijos specialybę, tačiau visada vertėsi prekyba maisto produktais. Iš pradžių buvo samdomas darbuotojas, vadovavo sandėliams, po to, stipriai padidinęs didelės įmonės apyvartą, buvo pakviestas tapti jos bendraturčiu. Vėliau pardavė akcijas ir ketino išvis mesti prekybą maistu, bet likimas klostėsi kitaip. Vienas pažįstamas pasiūlė pradėjo importuoti ir tiekti restoranams itališką kavą "Costadoro", po to – ir kitus kokybiškus produktus iš Italijos. Šia veikla E.Trumpa užsiima iki šiol.
Prekės šventei
Prieš ketverius metus prasidėjusi krizė neaplenkė ir E.Trumpos verslo. Restoranai ėmė veržtis diržus ir prašyti didelių nuolaidų iš tiekėjų. "Vežėme tik kokybiškus produktus, kurie nėra pigūs, todėl labai krito apyvarta. Tada ir apsisprendėme pasukti į mažmeninę prekybą", – prisiminė E.Trumpa.
Tuo metu, kai prekybininkai ant vitrinų rašė nuolaidų procentus ir vienas per kitą klykė apie išpardavimus, V.Putvinskio g. duris atvėrė maža krautuvėlė, kurios prekės toli gražu nebuvo pigios. "Vis dėlto paklausa pranoko mūsų lūkesčius. Tai visai nereiškia, kad čia pradėjo eiti turtuoliai. Kad ir kokie būtų laikai, žmogus visada norės mažos šventės, kokybiško, skanaus gėrimo, maisto. Todėl pirkėjų mums niekada netrūko", – aiškino E.Trumpa.
Ieško išskirtinių prekių
Kiekvieną gaminį, parduodamą jų krautuvėlėje, Trumpos patys paragauja ir gali apibūdinti pirkėjui. "Esame išrankūs. Tarkime, Italijoje yra daug vytinto kumpio gamintojų, bet vežame tik geriausiu laikomą Parmos kumpį. Jam gaminti tinkamos metų amžiaus kiaulės, o kumpis privalo būti vytinamas metus", – apie garsiojo kumpio gamybos subtilybes pasakojo E.Trumpa.
Čia galima įsigyti ir mocarelos sūrio iš buivolių pieno, sūrių su brangiais grybais trumais, XV a. receptūros tradicijas išsaugojusių gamintojų dešrų "Mortadella", kitų mėsos, pieno gaminių, saldumynų, įvairų vynų.
Savininkas teigia, kad Italijoje, padedamas savo verslo partnerių, ieško mažesnių ūkių, įmonių produkcijos, nuo seno turinčios gerą vardą. "Italams labai svarbus gamybos procesas, jie saugo senas technologijas, receptūras, nebando palengvinti darbo, jei tai keičia kokybę, – Italijoje patyrė E.Trumpa. – O štai rinkodara, prekės ženklo pateikimas, pakuotė dažnai jiems nėra svarbūs."
"Buon Giorno" krautuvėlėje nerasi produktų, kuriuose yra konservantų, mėsos pakaitalų. Kita vertus, šie gaminiai nebūtinai turi ekologiško produkto sertifikatus. "Mūsų kriterijai: turi būti skanu, pavalgę ar išgėrę privalome gerai jaustis, kitą dieną – irgi", – nusišypso E.Trumpa.
Krautuvėlėje yra produktų ir iš kitų šalių, bet daugiausia jų atkeliauja iš Italijos. Ne veltui ir krautuvėlės pavadinimas reiškia itališką pasisveikinimą. Juo pardavėjos pasitinka kiekvieną lankytoją. Tai neatsiejamas Trumpų šeimos verslo prekės ženklas.
Patys stojo prie baro
Įrengę krautuvėlę Trumpos nusprendė atidaryti ir taverną. "Apibūdinti žodžiais skonį ne visada pavyksta, todėl pagalvojome, kad reikia vietos, kur mūsų produktus būtų galima išbandyti vakarojant jaukioje aplinkoje, o patikusių vėliau įsigyti krautuvėlėje", – aiškino verslininkas.
Prieš trejus metus Kauno senamiestis dar buvo apmiręs, patalpų nuoma pigi, todėl vietą tavernai ten ir pasirinko. "Įsikūrėme buvusioje drabužių parduotuvėje (seni kauniečiai šią vietą žino kaip "Žaliąją krautuvę" – red. past.). Viską pertvarkyti pagal mūsų poreikius pavyko vos per tris savaites, samdyti darbininkai dirbo sparčiai ir gerai", – prisimena E.Trumpa. Kai baigėsi remontas, jis dar nebuvo spėjęs surasti nei virėjų, nei padavėjų. Tačiau šeimyna nenorėjo laukti. Vyras ėmėsi padavėjo, administratoriaus pareigų, vyriausiasis sūnus Eimantas, kuriam dabar – 21-i, stojo prie baro, o žmona Greta ėmė tepti sumuštinius.
Staliukus rezervuoja iš anksto
Lankytojai "Buon Giorno taverną" pamėgo iškart. Lig šiol ir senamiestyje, ir Laisvės al. vėliau įkurtoje "Buon Giorno trattoria" jau savaitės viduryje rezervuojami staliukai savaitgaliui. "Esu įsitikinęs, kad Kaune tebėra didelė niša užeigų, restoranų, kurie pirmenybę teikia ne interjerui, padavėjų aprangai, bet kokybiškam maistui, – tvirtino E.Trumpa. – Taip pat labai svarbu, kad lankytojas išeitų nenusivylęs, žinotų, kad ne veltui išleido pinigus. Apgauti gali tik vieną kartą, žmonės ne kvailiai."
Lankytojus Trumpų užeigose žavi laisva atmosfera. "Net ir užpatentavome šūkį "Jaukus šurmulys". Taip pat skatiname kompanijas mėgautis vynu ne namie, todėl gėrimų buteliams taikome ne dvigubą antkainį, o tik kamščio mokestį", – apie kainodaros sumanymus pasakojo E.Trumpa.
Verslininkas savo krautuvėlę planuoja įkurti ir internete. Dar viena jo ateities vizija – aukšto lygio restoranas.
Naujausi komentarai