Kauniečių projektas: „Priešakinėse linijose, pasakojimai iš pirmų lūpų“, įamžina medikų darbą pandemijos metu. Projekto iniciatorė pasakoja, kad užkulisinius kadrus jiems siunčia ir patys gydytojai.
Karolina Barišauskienė, projekto „Priešakinėse linijose“ iniciatorė:
- Mums siunčia nuotraukas gydytojai, ateina ir randa pietus padėtus, nereikia namie ruoštis, turim gydytojų, kurie siunčia žmonoms linkėjimus, nes neseniai susituokę, bet turi būti izoliacijoje. Labai gražių istorijų turime.
Dėl koronaviruso pasikeitė netgi būdas vaikščioti ligoninėje. Atsirado specialūs patalpų žemėlapiai. Ligoninė suskirstyta į žalias - švarias, ir raudonas - nešvarias zonas. Nešvarios yra tos, kur eiti pavojinga ir ten būtina speciali apranga. Šią ne vieną sluoksnį sudarančią aprangą apsirengti ir nusirengti - iššūkis. Kol nusirengia, gydytojas rankas dezinfekuoja 10 kartų. Su šia apranga dirbama maždaug 4 valandas.
Darius Varaškevičius, Kauno klinikinės ligoninės skyriaus vedėjas:
- Žinoma, tai sunkiau, negu įprastai, nes tie žmonės, kurie išeina, jie kurį laiką, net kaukes nusiima. Jie vis stengiasi nusiimti, nes nuspaudžia, veržia kažkas.
Ligoninėje atsirado specialūs gaubtai pervežti COVID-19 sergančiuosius. Kauno klinikinėje ligoninėje yra apie 30 užsikrėtusių koronavirusu. Daugelis - rizikos grupės pacientai, kuriuos gydytojai prižiūri, maitina, slaugo. Juos gydant kartais darbo diena ir nesibaigia.
Darius Varaškevičius, Kauno klinikinės ligoninės skyriaus vedėjas:
- Juokaudamas aš sakydavau, kad labai norėčiau, kad nuo 12 nakties iki 6 ryto nežadintų manęs, bet vėlai stengiasi neskambinti, pradžioje buvo visokių. Per savaitgalį būdavo 40-60 skambučių, tai dabar jau ženkliai sumažėję.
Nepaisydami sunkumų gydytojai džiaugiasi, kad pandemija padarė bent vieną gerą dalyką - atkreipė dėmesį į medikų darbą, nes to labai trūko.
Alina Vilkaitė, Kauno klinikų gydytoja-rezidentė:
- Galime suprasti, kad nesame vieni, esame visi kartu ir atvirai galime dalintis ir taip pat manome, kad sunkus epizodas gali priminti, kokie esame stiprūs kaip bendruomenė ir kiekvienas atskirai.
Medikų ir slaugytojų darbą pandemijos metu fiksuoja 15 savanorių, rašančių, filmuojančių, kitaip įamžinančių akimirkas pagrindinėse šalies ligoninėse, kovojančiose su koronavirusu. Pandemijai pasibaigus, medžiaga bus naudojama moksliniams tyrimams.
Naujausi komentarai