Darbus planuojama užbaigti 2022 metų gegužę ir muziejaus rinkinius atverti lankytojams: ketinama organizuoti temines ekskursijas, bendradarbiaujant su universitetais, Lietuvos ir užsienio muziejais, organizuoti konferencijas, atlikti mokslinius tyrimus.
Svarbiausiu militarinės Kauno istorijos paveldu laikomi muziejaus archeologijos, meno ir istorinių daiktų rinkiniai, kurie yra įsikūrę Lietuvos kariuomenės J. Basanavičiaus Karo medicinos tarnybos teritorijoje su istoriniu karinės ligoninės pastatu ir J. Basanavičiaus paminklu.
„Dėl šių Karo muziejaus rinkinių svarbos pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymui bei Lietuvos kariuomenės istorijos išsaugojimui, viena iš muziejaus funkcijų yra būti atviru muziejumi – bendradarbiaujant su archeologais, mokslininkais, akademine bendruomene, supažindinti visuomenę su turimomis vertybėmis ir jų atskleidžiamomis istorijos detalėmis“, – pranešime cituojama Karo medicinos tarnybos teritorijoje įsikūrusių Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinių svarbą pabrėžia šio muziejaus direktorė Rita Malinauskienė.
Pasak jos, vienas didžiausių ir vertingiausių karo muziejaus eksponatų – archeologijos rinkinys, pradėtas kaupti prieš 100 metų. Jame saugoma daugiau kaip 45 tūkst. archeologinių radinių iš visos Lietuvos, tarp jų yra Karo muziejaus ir karininkų ramovės įkūrėjo generolo Vlado Nagevičiaus sukaupta archeologijos rinkinio kolekcija ir tyrinėjimų medžiaga, kurią sudaro daugiau nei 1,7 tūkst. muziejinių vertybių: tapybos, skulptūros, taikomosios dailės ir grafikos kūriniai.
Šiuo metu rinkinyje sumontuotos aukščiausius standartus atitinkančios slankiojančios meno saugojimo sistemos.
Naujausi komentarai