Santakos parke – ir streso pareikalavęs iššūkis: moteris pradėjo gimdyti Pereiti į pagrindinį turinį

Santakos parke – ir streso pareikalavęs iššūkis: moteris pradėjo gimdyti

2025-05-01 19:52

Kauno Santakos parkas virto milžinišku treniruočių lauku – čia vyko pirmosios pagalbos žaidynės. Jose dalyvavo pavieniai gyventojai, įmonės ir visi norintys pagilinti žinias. Paaiškėjo, kokios klaidos dažniausiai daromos teikiant pirmąją pagalbą.

Santakos parke – ir streso pareikalavęs iššūkis: moteris pradėjo gimdyti
Santakos parke – ir streso pareikalavęs iššūkis: moteris pradėjo gimdyti / LNK stop kadras

Iš palapinės parko viduryje pasigirsta pagalbos šauksmas – moteris pradėjo gimdyti. Greitosios medicinos pagalbos sulaukti nebepavyks, kūdikis gimsta čia pat. Žaidynių dalyviai atviri – situacija sukėlė nemažai streso.

„Trūksta supratimo, ką veikti konkrečia minutę“, – įspūdžiais dalinosi žaidynių dalyvis Aleksėj Traškin.

Kita greitosios pagalbos žaidynių užduotis buvo dar didesnis iššūkis – paplūdimyje net keli sunegalavę žmonės vienu metu.

Dalyviai sakė, kad sudėtingiausia psichologiškai.

„Dariau širdies masažą, tai man jau pačiai širdis kalti pradėjo. Savo aplinkoje esu gaivinusi žmogų, tai būna dar sudėtingiau“, – pasakojo žaidynių dalyvė Giedrė Kundratienė.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

Vertintojai sakė, kad ši užduotis buvo viena sudėtingiausių. Šįkart mergina sunegalavo parūkiusi elektroninės cigaretės – tai vis dažnesnė sveikatos problema.

„Neatpažįsta kritinių būklių, gaivina lavonus. Svarbu įsivertinti objektyviai, šaltu protu“, – teigė vertintoja Indrė Liudvinavičiūtė.

Kaip žaidynėse, tai yra jaudulio, bet reikia stengtis nusiraminti ir teikti pirmąją pagalbą, nes tai yra svarbiausia.

„Kaip žaidynėse, tai yra jaudulio, bet reikia stengtis nusiraminti ir teikti pirmąją pagalbą, nes tai yra svarbiausia“, – sakė žaidynių dalyvis Vilius Kazlauskas.

Paramedikai pabrėžė, jog svarbu nustatyti tikrąją negalavimo priežastį, nes paspirtuko avarija dažnai tėra pasekmė. Štai šiuo atveju, vaikinui, nukritusiam nuo paspirtuko ir susilaužiusiam ranką, įvyko ūmus infarktas. Su šia užduotimi susitvarkė tik nedaugelis.

„Atsiradęs krūtinės skausmas širdies plote gali plisti į kaklą, į kairę ranką. Gali pasireikšti pykinimas, blyškumas, šaltas prakaitas“, – kalbėjo paramedikė Emilė Petraškaitė.

Medikai primena, kad svarbu mokėti naudotis pirmosios pagalbos vaistinėle – žinoti, ką ir kaip dėti, kaip tvarstyti žaizdas. Štai vienas atvejis – parke vaikinui į koją buvo įsmeigtas atsuktuvas, prasidėjo stiprus kraujavimas.

Čia dažnai pasitaiko klaidų iš nežinojimo, pavyzdžiui, kur ir kaip naudoti turniketą. 

„Bintavimas prasideda nuo paprasto binto, tada dedamas spaudžiamasis tvarstis. Jeigu šios priemonės nesutvarko, tada reikia naudoti turniketą. Jį dažniausiai naudojame, kai yra gausus arterinis kraujavimas, pulsuojantis kraujas“, – aiškino žaidynių vertintojas Tomas Gurskas.

Dalyviai atviri – net ir žaidynėse netrūko pasimetimo, dažnai pamirštama, ką daryti.

„Pamatę kraują žmonės pasimeta, tai svarbu kviesti greitąją medicinos pagalbą. Nežinant ką daryti, svarbiausia – paskambinti“, – patarė žaidynių dalyvis Marius Lukoševičius.

Organizatoriai pasakojo, kad idėją parsivežė iš 2019 m. Odesoje vykusių pirmųjų tokio tipo žaidynių Ukrainoje.

„Daug civilių žūsta, nes jie nemoka teikti pirmos pagalbos“, – pabrėžė Lietuvos paramedikų asociacijos prezidentas Rytis Malašauskas.

Šios greitosios pagalbos žaidynės Kaune organizuojamos antrą kartą. Šiemet susirinko apie 20 komandų iš visos Lietuvos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų