Pilietinio pasipriešinimo akcijos dalyviai į Miesto sodelį atsinešė Šančių parado simbolį – didelę kėdę. Taip pat kauniečiai rankose laikė plakatus, kuriais siekiama atkreipti valdžios dėmesį. Plakatuose kauniečiai išreiškė savo poziciją: „Vieningi patys sau ar su Kaunu?“, „Kurkime darnų miestą kartu“, „Laiminga tauta, stipri valstybė“.
Akcijos organizatoriai tikino, jog daugelį Kauno rajonų pastaruoju metu palietė nauja nepagrįstų statybos projektų banga. Anot jų, tai ypač pajuto Žemieji Šančiai, kuriuose, nepaistant bendrojo plano nuorodų išsaugoti Kauno funkcinį simbolį – Žemųjų Šančių Krantų gatvelių urbanistinę struktūrą, bei parengti urbanistinį-architektūrinį idėjinį šio rajono projektą, ėmė dygti su visuomene nesuderinti nauji fragmentuoti rajono užstatymo planai. Ypač bendruomenes papiktino valdžios siekis Nemuno krantinėje padaryti naują dviejų eismo juostų ir šaligatvių gatvę.
Norisi vienybės ir gyventi draugiškai bei dalyvauti miesto gyvenime, priimti sprendimus kartu.
„Vadžia neatsiklausia gyventojų ir visas rekreacines zonas naikina vien dėl pinigų. Jei taip neišgirs, eisime į gatves su geltonomis liemenėmis kaip Prancūzijoje“, – kodėl dalyvauja nepasitenkinimo akcijoje portalui kauno.diena.lt sakė Saulius.
„Norisi vienybės ir gyventi draugiškai bei dalyvauti miesto gyvenime, priimti sprendimus kartu. Kai jie atsisėda į vietas, verkia iš džiaugsmo, kad išrinko, o po to pamiršta, kas jais pasitikėjo. Norime bendrauti, kartu spręsti miesto klausimus, o ne vykdyti jų norus“, – antrino kita akcijos dalyvė Genė.
Akcijos metu šančiškiai ir miesto centro gyventojai kvietė ir kitas miesto bendruomenes įsitraukti į miesto planavimo, įgyvendinimo ir priežiūros procesus. Todėl Miesto sode bendruomenių atstovai pasirašė simbolinę Darnaus bendruomenių miesto įgyvendinimo deklaraciją.
Ja siekiama įvardinti pagrindinius bendruomenės įtraukimo į urbanistinę plėtrą principus ir reikalauti, jog miesto valdžia tartųsi su visuomene ir įsiklausytų į Kaune gyvenančių žmonių lūkesčius.
Naujausi komentarai