Pereiti į pagrindinį turinį

Kauno klinikų gydytoja kalta dėl pirmosios kiaulių gripo aukos mirties

2011-02-23 12:45
Kauno klinikų gydytoja kalta dėl pirmosios kiaulių gripo aukos mirties
Kauno klinikų gydytoja kalta dėl pirmosios kiaulių gripo aukos mirties / Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.

Dėl pirmosios Lietuvoje vadinamojo kiaulių gripo aukos, trylikamečio Roko Striogos, mirties kaltas Kauno klinikų ir jose dirbančios gydytojos Birutės Pundzienės bei kitų medikų aplaidumas.

Tokia išvada buvo padaryta po to, kai savo išvadas pateikė privatūs nepriklausomi ekspertai.

Dėl minėto mirties atvejo Kauno miesto apylinkės prokuratūra iškėlė baudžiamąją bylą, kurioje buvo paskirta ekspertizė ir suformuluoti tyrimui reikalingi klausimai.

Rokui Striogai 2009 m. lapkričio 13 d. atvykus į Kauno klinikas buvo diagnozuotas plaučių uždegimas, bet nenustatyta šio uždegimo priežastis. Gripo viruso A(H1N1) diagnozė buvo nustatyta tik vaiko mirties dieną. Paauglys, prasirgęs vos savaitę, mirė  lapkričio 17 d.

Po Roko Striogos staigios mirties jo tėvų iniciatyva tyrimą dėl berniuko mirties pradėjo advokatų bendrija „Nordia Baublys & Partners“. Pasak advokatų, Klinikų vadovybė atsisakė pateikti kai kuriuos tyrimui reikalingus dokumentus. Buvo motyvuojama, kad gydymo įstaiga neprivalo pateikti piliečių pasamdytam advokatui dokumentų, susijusių su įstaigos organizacine veikla ir tos įstaigos atskirų darbuotojų teisėmis bei pareigomis.

Tačiau advokatų bendrija toliau tęsė tyrimą ir viešojoje įstaigoje „Medicinos audito institutas“ buvo užsakytas ekspertinis tyrimas dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų atitikties nustatytiems asmens sveikatos priežiūros paslaugų reikalavimams Kauno klinikose. 

Atlikto tyrimo rezultatai patvirtino, kad R.Striogai, jau atvykus į Kauno klinikas, buvo išplitęs naujojo gripo virusas ir, jeigu medikai būtų skyrę pakankamą dėmesį, jo būklė galėjo būti  įvertinta rimčiau.

Pasak ekspertų, R.Striogos būklė, net ir nenustačius gripo viruso A(H1N1) klinikos, buvo sunki ir visiškai atitiko KMUK nustatytus kriterijus, pagal kuriuos ligonis turėjo būti stacionarizuotas Vaikų intensyvios terapijos skyriuje. Nepaisant to, vaikas buvo paguldytas į KMUK I vaikų ligų skyrių, kuriam vadovavo Birutė Pundzienė, Klinikų direktoriaus J.Pundziaus žmona.

Nustatyta, kad 2009 m. lapkričio 13 d. popietę ir naktį iš lapkričio 13-osios į 14-ąją, mirusiam berniukui nebuvo užtikrinta nepertraukiama tinkamos kvalifikacijos gydytojų sveikatos priežiūra. Po trumpos I vaikų ligų skyriaus vadovės B.Pundzienės vizitacijos, vykusios apie 16 val. po pietų, ji paliko skyrių ir daugiau nebepasirodė – net nesulaukė ir nevertino tyrimų rezultatų, nors pagal grafiką turėjo būti skyriuje ir dirbti iki 20 val. vakaro.

Miręs vaikas buvo paliktas rezidentei, kuri nesugebėjo viena įvertinti paciento kraujo tyrimo rezultato. Be to, ji nebuvo net pradėjusi bendrosios vaikų pulmonologijos rezidentūros ciklo, tačiau dirbo be rezidentūros vadovės B.Pundzienės ir su ja nesikonsultavo. Apskritai skyriuje, kuriame tuo metu gulėjo R.Strioga, lapkričio 13-ą nebuvo nė vieno budinčio gydytojo.

Dėl šių KMUK medicinos darbuotojų padarytų pažeidimų pacientui R.Striogai nebuvo suteikta jam reikalinga intensyvi sveikatos priežiūra Vaikų intensyvios terapijos skyriuje, be to, esant aiškiam poreikiui, jis negavo deguonies, buvo paliktas be kvalifikuoto gydytojo pediatro priežiūros. Tai lėmė vaiko sveikatos būklės blogėjimą, kuris galiausiai baigėsi mirtimi, praneša advokatų bendrija.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra