Trečiadienį Kauno miesto savivaldybės didžiojoje salėje vyko susitikimas su Kaune veikiančių privačių darželių vadovais. Jiems pristatyta antrą savaitę veikianti naujoji tvarka, pagal kurią į valstybinius darželius nepatekusių vaikų tėvai turi teisę gauti 100 eurų kompensaciją. Per kelias dienas jau gauta 10 prašymų.
„Iki 2016 metų rugsėjo mėnesio mes išspręsime daugeliui Lietuvos didmiesčių opią problemą, kad visi vaikai gyvenantys Kaune patektų į darželius. Būtent privatūs darželiai yra ta sritis, kuri galėtų padaryti didelį progresą ir prisidėti prie šios problemos sprendimo. Tikimės, kad mūsų sukurtos priemonės prisidės ir prie smulkaus verslo skatinimo, kadangi darželiai gali kurtis pakankamai liberaliai – dalis jų funkcionuoja privačiuose namuose“, – teigė Kauno miesto mero pavaduotojas Povilas Mačiulis.
Nuo liepos 1 dienos Kaune įsigaliojo nauja tvarka, pagal kurią savivaldybės įkurtuose darželiuose netilpusių vaikų tėvai, savo atžalas vedantys į privačias įstaigas, galės gauti 100 eurų per mėnesį kompensaciją. Į 175 eurų dydžio kompensaciją galės pretenduoti mažesnes pajamas (iki 760 eurų per mėnesį) gaunančios šeimos. Parama bus pervedama ne privatiems darželiams, o tiesiai tėvams.
Socialinės paramos skyriaus vedėja Ana Sudžiuvienė pabrėžė, jog kompensacija skiriama tik nuo 2015 m. liepos 1 d. Jeigu tėvai (globėjai) kreiptųsi dėl kompensacijos vėliau, tai ji būtų grąžinama ir už praėjusį laikotarpį, tačiau ne daugiau kaip už tris praėjusius mėnesius iki prašymo-paraiškos pateikimo dienos, jeigu laikotarpiu, už kurį skiriama kompensacija, tėvai (globėjai) turėjo teisę ją gauti.
„Pavyzdžiui, tėvai gali kreiptis spalio mėnesį ir kompensacija jiems bus grąžinama nuo liepos 1 d.“, – akcentavo A. Sudžiuvienė.
„Panašias kompensavimo tvarkas yra pasitvirtinęs Kauno rajonas, Vilnius eina panašiu keliu, kaip ir Klaipėdos miestas. Faktas, kad dar nei viename mieste ši tvarka neveikia tiek laiko, kad galėtumėme daryti rimtesnes išvadas. Tai nėra vien vietų trūkumo darželiuose sprendimo klausimas, bet ir smulkaus verslo skatinimas. Dar tikrai bus kur patobulėti, bet tą pirmą žingsnį būtinai reikėjo žengti“, – sakė Kauno vicemeras Simonas Kairys.
Susitikimo metu buvo paprašyta, kad nevalstybinių švietimo įstaigų vadovai atkreiptų dėmesį į sudarytas sutartis su nevalstybinėmis švietimo įstaigomis, kurias turi pateikti tėvai. Sutarties galiojimas turi būti nepasibaigęs, nurodytas mokamo mokesčio dydis ir kt.
„Naujieji kompensavimo mechanizmai įsigaliojo vos prieš savaitę. Už kelių mėnesių matysime, kaip realiai veikia ši tvarka, būtinai atsižvelgsime tiek į tėvelių, tiek į privačių darželių vadovų pastabas“, – reziumavo administracijos direktoriaus pavaduotojas Sigitas Šliažas.
Kompensacija nutraukiama atsiradus šioms aplinkybėms: nutraukus vaiko ugdymo sutartį su nevalstybine švietimo įstaiga; vaikui patekus į savivaldybės įsteigtą švietimo įstaigą; tėvų (globėjų) prašymu išbraukus vaiką iš eilės į savivaldybės įsteigtą švietimo įstaigą; vaikui ar jo tėvui (globėjui) deklaravus gyvenamąją vietą ne Kauno mieste.
Visus kompensacijai skirti reikiamus dokumentus gali pateikti vienas iš vaiko tėvų (globėjų) ar jų įgaliotas asmuo, atvykęs asmeniškai į savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių (Nemuno g. 29) arba elektroniniu būdu per savivaldybės elektroninių paslaugų sistemą
Naujausi komentarai