Pereiti į pagrindinį turinį

KTU rektoriaus ir kitų vadovų pareigas perėmė studentai

2017-11-17 10:25
DMN inf.

Lapkričio 16 d. į Kauno technologijos universiteto (KTU) vadovų kėdes sėdo studentai. Universitetas taip tradiciškai pažymi Tarptautinę studentų dieną. Šių metų naujiena – vadovo kėdę studentai užėmė ne tik Universitete, bet ir keliose KTU alumnų vadovaujamose įmonėse. Šiemet išbandymui pasiryžo rekordinis skaičius jaunuolių – net 61.

„Šis, jau tradicija tapęs vadovų pasikeitimas – puiki proga studentams iš arti pamatyti, kuo ir kaip gyvena Universitetas. Mums tai galimybė sužinoti, kaip studentai įsivaizduoja KTU ateitį, kaip vertina aukštojo mokslo sistemos pertvarkos planus Kaune, kokių siūlymų ir idėjų turi. Be to, visada smagu jaunuosius Universiteto lyderius pamatyti veiksme“, – sako Jurgita Šiugždinienė, laikinai einanti KTU rektoriaus pareigas.

Šiais metais jos kėdę užėmė ir Universiteto vadovu tapo Gediminas Marcinkevičius, KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultete, antrame magistrantūros kurse studijuojantis viešąjį administravimą. Aktyvus vaikinas taip pat yra KTU Senato narys, praėjusiais metais užėmęs šio fakulteto dekano kėdę.

Vadovavimas universitetui – ateities planuose

„Šiais metai pagrindinis mano prioritetas buvo užimti rektoriaus kėdę, nes norėjau iššūkio, išbandyti save tokio rango pareigose bei iš arčiau pamatyti bent dalį rektoriaus darbo“, – teigė G. Marcinkevičius.

Pasak jo, Tarptautinė studentų diena suteikė naujos patirties, kuri vaikinui bus naudinga ateityje. „Tapimas KTU rektoriumi, nors ir vienai dienai, suteikė galimybę paliesti svarbius klausimus, susijusius su studentų reikalais, studijų kokybės gerinimu bei visų Kauno universitetų bendradarbiavimo stiprinimu“, – pažymėjo laikinasis KTU vadovas.

G. Marcinkevičiaus įsitikinimu, rektorius turi pasižymėti tokiomis savybėmis, kaip geras laiko planavimas, gebėjimas išskirti svarbiausius prioritetus savo veikloje, strategiškai mąstyti, reaguoti į besikeičiančią politinę ir ekonominę aplinką, aukštų tikslų kėlimas sau ir kitiems, nebijojimas imtis drąsių ir inovatyvių idėjų įgyvendinimo.

„Ilgalaikėje perspektyvoje būtų įdomu išbandyti save viešajame sektoriuje ar politikoje, kur galėčiau pritaikyti praktiškai studijų metais įgytas žinias. Jeigu pasirinkčiau akademinės karjeros kelią, tapimas universiteto vadovu galėtų būti viena iš mano siekiamybių“, – atvirauja laikinasis KTU rektorius.

G. Marcinkevičius taip pat neatmeta galimybės toliau tęsti mokslus doktorantūroje.

Išbandė jau tris vadovų kėdes

Austėja Mačikūnaitė, trečiame kurse studijuojanti architektūrą, praėjusiais metais išbandė save Statybos ir architektūros fakulteto dekano kėdėje. Šią Tarptautinę studentų dieną mergina pakeitė KTU Kultūros ir renginių centro (KRC) vadovę Kristiną Daubarytę.

„Su požiūriu, jog iš Universiteto reikia pasisemti kuo daugiau ir išnaudoti visas siūlomas galimybes, jau trečius metus iš eilės dalyvauju Tarptautinėje studentų dienoje, – kalbėjo A. Mačikūnaitė. – Ši iniciatyva suteikia progą kiekvienam studentui augti ir tobulėti, išmėginti save tam tikroje srityje. Dar geriau, jei kasmet pavyksta išbandyti save kuo įvairesnėse pareigose.“

Architektūros studentės nuomone, Tarptautinė studentų diena Universitete padeda pažinti atskirų KTU padalinių vadovus, susipažinti su jų atliekamomis veiklomis bei pamatyti, ar tokios pareigos domintų ateityje.

„Diena, praleista KRC vadovės kėdėje leidžia daugiau sužinoti, kiek darbo ir pastangų reikalauja didžiausi ir svarbiausi Universiteto renginiai. Kultūros ir renginių sritis man nesvetima, todėl džiaugiuosi, jog pavyko pasisemti daug kūrybinės bei komandinės patirties“, – sakė laikinoji vadovė.

Vienas iš didžiausių iššūkių būnant vadovu – tikėti savo įmonės idėja kiekvieną dieną ir savo tikėjimu įtikinti kitus. Labai svarbu turėti ne tik kompetentingą, bet ir darnią komandą, kuri tarpusavyje sklandžiai komunikuotų ir efektyviai dirbtų.

A. Mačikūnaitės nuomone, svarbiausia KRC vadovo savybė – kūrybiškumas: „Šio centro vadovas turi turėti daug ir įvairių minčių, kartais, galbūt, net ir pačių nerealiausių. Tokiose pareigose dirbančiam žmogui turi netrūkti komunikabilumo, gebėjimo formuoti ir apjungti komandą bendram tikslui – renginiui – įgyvendinti.“

Laikinoji KRC vadovė tikisi, kad įgyta patirtis, užimant įvairias Universiteto valdžios atstovų pareigas, padės jai ateityje užimti reikšmingas pareigas architektūros srityje. Tai – studentės svajonė.

Nebijoti priimti nepopuliarius sprendimus

Įmonėje „Elinta“ produktyvią darbo dieną generalinio direktoriaus Vytauto Jokužio pareigose praleido Mindaugas Česnavičius, antro kurso KTU magistrantūros studijų programos „Energijos technologijos ir ekonomika“ studentas.

Laikinasis vadovas neatmeta galimybės, kad artimiau susipažinęs su įmonės veikla Tarptautinės studentų dienos metu, nuspręs aplikuoti ir darbo pozicijai joje.

M. Česnavičius turėjo neeilinę galimybę susipažinti su įmonės veikla, darbo specifika ir siūlomais sprendimais: „Šios žinios man padės tobulėti kaip specialistui, praplės akiratį ir suteiks idėjų ateičiai.“

Susipažinęs su įmonės generalinio direktoriaus darbo specifika, studentas išsiaiškino, kokios atsakomybės ir pareigos priklauso vadovui, su kokiais iššūkiais jis susiduria kiekvieną dieną ir kokie gebėjimai yra reikalingi norint užimti vadovaujamas pareigas.

M. Česnavičiaus nuomone, geras vadovas turėtų būti atsakingas už įmonės vedimą teisinga kryptimi ir vertybių formavimą, sektiną pavyzdį rodydamas pats: „Vadovas turėtų turėti reikiamą kvalifikaciją savo sferoje, pasižymėti gera įžvalga bei nuojauta tam, kad galėtų užbėgti įvykiams už akių, nebijoti priimti nepopuliarių sprendimų. Manau, kad vadovas turėtų tapti lyderiu, į kurį darbuotojai norėtų lygiuotis ir sekti jo idėjomis.“

Pirmą kartą prisijungė ir verslo įmonės

Akvilė Montrimaitė, antro kurso KTU Elektros ir elektronikos fakulteto studentė, tapo laikinąja įmonės „Omniva“ vadove. Praėjusiais metais per Tarptautinę studentų dieną mergina pakeitė savo fakulteto studijų prodekanę. Pasak jos, tai buvo naudinga patirtis, labai sustiprinusi ryšius su viso fakulteto administracija, suteikusi naujų žinių ir patirties.

„Nors studijuoju antrame kurse, jau galvoju ir apie savo ateities karjerą, o Tarptautinė studentų diena man pasirodė puiki proga praplėsti kontaktų ratą, susipažinti su Lietuvoje veikiančiomis įmonėmis“, – sakė A. Montrimaitė.

Studentė taikėsi būtent į šią įmonę, nes norėjo sužinoti, kaip „Omniva“ vystėsi, kaip įsikūrė, su kokiomis problemomis susiduria Lietuvos rinkoje.

„Mano nuomone, vienas iš didžiausių iššūkių būnant vadovu – tikėti savo įmonės idėja kiekvieną dieną ir savo tikėjimu įtikinti kitus. Labai svarbu turėti ne tik kompetentingą, bet ir darnią komandą, kuri tarpusavyje sklandžiai komunikuotų ir efektyviai dirbtų“, – sakė laikinoji įmonės vadovė.

Universitetas ir penkios KTU alumnų vadovaujamos įmonės šiais metais sulaukė net 61 laikinojo vadovo – KTU studento – įrodžiusio savo motyvaciją, pasiryžimą įgyti naujų žinių ir gebėjimų. Vadovų pozicijas studentai užėmė įmonėse „Omniva“, „Elinta“, „Baltic Synergy“, „Choco Group“ ir „Amber pasta“.

Tarptautinę studentų dieną vainikavo studentiškas rektorato posėdis, kuriame laikinieji KTU vadovai aptarė ir apibendrino dienos darbus bei priėmė bendrą rezoliuciją, kurioje surašė svarbiausius klausimus, pastebėjimus ir įgyvendintas užduotis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų