Parodų kalne būsimos erdvės, įprasminančios verslą kaip valstybės ir piliečių gerovės pamatą, rėmėjais tapo vienos didžiausių šalies bendrovių „Achema“ ir „Lifosa“.
Viena seniausių ir žinomiausių Kauno įmonių „Volfas Engelman“ taip pat prisideda prie idėjos įgyvendinimo ir savo istoriją bei prekės ženklą įamžins ant vienos iš 36 simbolinių Verslo alėjos vinių.
Greta šių vardų Verslo alėjoje bus garbingai įrašytos savo sėkmės istorijas sukūrusios „Lytagra“, „Novameta“, „Baltijos polistirenas“, „SDG“, „Serfas“, „Liuks“, taip pat projekto iniciatorius –Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai.
Šiuo metu į Lietuvą iš Švedijos, vienos didžiausių akmenskaldžių bendrovės, jau gabenami didžiuliai granito akmenys, iš kurių skulptorius Algimantas Šlapikas iškals milžinišką plaktuką ir 36 simbolines vinis, ant kurių bus inkrustuoti įmonių pavadinimai arba prekių ženklai – liejiniai iš bronzos. Pagrindiniam alėjos akcentui beveik 3 metrų aukščio akmuo specialiai iškirstas iš uolų.
„Pinigų kalnas“ – tai kylanti, granito akmeniu padengta plokštuma ir jos viršūnėje esantis sostas, kuriame galės pasėdėti kiekvienas norintis. Granito plokštumoje bus inkrustuota 11 bronzinių Lietuvos istorinių monetų kopijų.
QR kodais numatoma pateikti informaciją apie bendroves ar prekės ženklus ir istorines monetas.
Projekto rėmėjais kviečiami tapti ne tik įmonės, bet ir piliečiai. Jų vardai ir pavardės bus iškaltos specialiai rėmėjams skirtoje plokštumoje ant „Pinigų sosto“.
Lietuvos verslo alėjai parinkta vieta Kaune, Ąžuolyno teritorijoje, kur tarpukario metais vyko garsiosios Lietuvos žemės ūkio ir pramonės parodos.
Verslo iniciatyva skiriama Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui 2018 m.
Išsamiau susipažinti su Lietuvos verslo alėja ir galimybėmis prisijungti prie idėjos įgyvendinimo galima specialioje projekto svetainėje www.versloaleja.lt.
Naujausi komentarai