Kauno miesto savivaldybė skelbė radusi neūkiškumo pavyzdį – Griunvaldo gatvėje esančius du vaikų darželius. Jie abu yra tame pačiame sklype, tačiau turi skirtingas administracijas.
Tiesa, skirtingi – ne tik jų vadovai, bet ir ugdymo filosofija. Kauno 1-ajame darželyje vaikai ugdomi pagal M. Montessori metodiką. Darželis „Klevelis“ orientuojasi į alergiškus vaikus.
Šiandien posėdžiavusi miesto taryba nusprendė šiuos du skirtingus darželius sujungti į vieną.
„Ką čia daug analizuoti, šalia yra du darželiai. Vienas turi dvi grupes, kitas – šešias, o administracijos – atskiros. Turėti du vadovus tokioje vietoje yra absurdas“, – kalbėjo Kauno savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas.
Planuojama, kad vietoje dviejų direktorių bus vienas, sumažės ir direktorių pavaduotojų, iš dviejų sandėlininkų tap pat liks vienas, bus mažiau pastatus prižiūrinčių ir remonto darbus atliekančių darbuotojų, darbuosis tik vienas buhalteris, raštvedys ir archyvaras.
„Mes jungiame tik administracijas, o darželių kryptys išliks“, – tėvelius ramino savivaldybės administracijos direktorius.
Kauno miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Virginijus Mažeika tikino, kad Kauno 1-ojo vaikų darželio tėvai turėtų būti ramūs, mat vaikai išliks tose pačiose patalpose ir tikrai nepraras galimybės ugdytis pagal unikalią M.Montessori metodiką.
V. Mažeika akcentavo, kad darželių sujungimą lėmė ne tik ekonominiai skaičiavimai. Anot jo, esant vienam juridiniam asmeniui yra lengviau spręsti plėtros galimybes.
„Apjungus šiuos darželius, mes galėsime rimtai galvoti apie pagalbos specialistų – psichologo, logopedo, specialiojo pedagogo – darbą pilnu etatu bendrame aštuonių grupių darželyje. Iki šiol abiejuose darželiuose tokie specialistai dirbo arba nepilną etatą, arba jų iš viso nebuvo“, – sakė V.Mažeika.
Anot jo, Kaune tai jau ne pirmas švietimo įstaigų pavyzdys, kai po vienu stogu veikia skirtingų metodikų grupės.
Naujausi komentarai