Apie tai savo feisbuke antradienį informavo Lietuvos istorijos instituto direktorius Alvydas Nikžentaitis.
„Norėjau pranešti lūdną žinią. Mirė Lietuvos archeologijos legenda Rimutė Rimantienė (1920-2023)“, – rašo jis.
R. Rimantienė iki šiol laikoma svarbiausia akmens amžiaus tyrinėtoja Lietuvoje. Ji yra Lietuvos akmens amžiaus tyrinėjimų mokyklos kūrėja, dvylikos monografijų autorė.
Archeologė yra apdovanota Gedimino ordino Komandoro kryžiumi, Lietuvos mokslo premija bei Baltijos Asamblėjos premija.
Mokslininkė Lietuvoje ir užsienyje paskelbė daugiau kaip 50 mokslinių ir daugiau kaip 20 mokslo populiarinamųjų straipsnių, Lietuvoje – daugiau kaip 100 enciklopedinių straipsnių.
R. Rimantienė gimė Kaune, istoriko Konstantino Jablonskio ir matematikės Sofijos Landsbergytės-Jablonskienės šeimoje. Mokėsi bei dėstė Vytauto Didžiojo ir Vilniaus universitetuose, dirbo Lietuvos istorijos institute.
Prezidentas: ji savo balsu leido prabilti baltiškajam pasauliui
Rimutė Jablonskytė-Rimantienė savo balsu leido prabilti baltiškajam pasauliui, užuojautoje dėl archeologės ir muziejininkės mirties sako prezidentas Gitanas Nausėda.
„Net ir didžiausios priespaudos laiku, pristatant archeologinę medžiagą akademinei bendruomenei ir pasauliui, R. Jablonskytė-Rimantienė savuoju balsu leido prabilti baltiškajam paveldui“, – antradienį paskelbtoje užuojautoje sako prezidentas.
Šalies vadovas savo užuojautoje pažymėjo, kad R. Jablonskytė-Rimantienė formavo modernią Lietuvos archeologijos mokslo mokyklą, išaugino archeologų kartas, buvo be galo produktyvi akademikė, tyrinėjo ir visuomenei pristatė pirmykščių Lietuvos gyvenviečių apgyvendinimo principus, atvėrė žymiausius Lietuvos priešistorės klodus ir sluoksnius.
Interviu su R. Rimantiene rasite čia.
Naujausi komentarai