Pereiti į pagrindinį turinį

Miškininkai vėl pakvietė į namus parsinešti kvepiančias Kalėdas

2024-12-18 13:22

Valstybinės miškų urėdijos specialistai paruošė tūkstančius eglių ir pušų šakų ir nemokamai jas išdalijo gyventojams. Kauniečiai neslėpė, kad kasmet labai laukia šios akcijos, o eglišakėmis papuošia ne tik savo namus, bet ir laiptines, dovanoja ir kaimynams.

Tradicinė akcija

Miškininkai akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ rengia jau kone du dešimtmečius ir įvairiose šalies vietose nemokamai dalija tūkstančius eglių ir pušų šakų, puoštų kankorėžiais.

„Kvietėme visus parsinešti mišku kvepiančias Kalėdas į savo namus ir rinktis eglės šaką, kaip jaukumo, o tuo pat metu ir tvarumo bei atsakingumo simbolį. Džiaugiuosi, kad beveik du dešimtmečius besitęsianti miškininkų akcija kasmet sulaukia vis didesnio piliečių, norinčių savo namus pripildyti šventine dvasia, susidomėjimo“, – kalbėjo Valstybinių miškų urėdijos generalinis direktorius Valdas Kaubrė.

Nemokamų eglišakių dalijimo akciją prieš 18 metų pirmą kartą surengė Šiaulių krašto miškininkai, o ilgainiui ši iniciatyva tapo tradicija visoje Lietuvoje. Rengdami šią nemokamą eglišakių dalijimo akciją miškininkai ne tik nori dalintis kalėdine dvasia, bet ir tokiu būdu ragina piliečius nekirsti jaunų eglučių, nelaužyti jų šakų mūsų šalies miškuose. Visos šakos, dalijamos šios iniciatyvos metu, yra surenkamos kirtavietėse, tad, visuomenė skatinama tausoti mūsų aplinką, mažinti vartotojiškumą ir nepamiršti tvarumo savo kasdienybėje.

„Šakos Kaunui ruoštos iš Dubravos padalinio valdomų miškų, kurie yra Kauno ir Jonavos rajonuose. Visoje šalyje bus išdalyta apie 100 tūkst. šakų, kiek iš jų Kaune – sunku pasakyti, bet tikrai bus keliolika tūkstančių. Jei pritrūks, dar privešime. Šiaip šakos ruoštos planinėse kirtavietėse, specialiai šakos tikrai nekirstos. Maždaug prieš savaitę apsižiūrėjome, kur gražesnės šakos ir pradėjome ruoštis iš anksto, kad neužšaltų ar neužsnigtų“, – kalbėjo Smėlio gatvėje šakas dalijęs Dubravos regioninio padalinio miško išteklių specialistas Evaldas Vitkevičius.

Regimanto Zakšensko nuotr.

Nauja vieta

Kaune eglišakės dalytos dviejose vietose – prie Kauno rajono savivaldybės ir Panemunėje, Smėlio gatvėje, kur paprastai įsikuria ūkininkų turgelis. Pastaroji vieta šiemet pakeitė Rotušės aikštę, kurioje dabar vyksta rekonstrukcija ir eglių dalijimo akcija ten negalėjo būti rengiama.

Naujoje vietoje gyventojai laisvai galėjo rinktis patinkančias šakas, eilių apie pietus nebuvo. Tik iš Panemunę apgaubusio rūko vis išlįsdavo pavieniai kauniečiai.

Kas rinkosi storiausią, kas pasiėmė mažytę, nes namai – nedidukai, tad ir šakos norisi simbolinės.

Žmona puoš šaką. Jos pilnai pakanka.

„Man kaip tik šiemet ši vieta geresnė, arčiau namų, nereikia į centrą važiuoti“, – tarstelėjo viena ponia, jau spėjusi pasiimti kelias šakas.

Miškininkai patikslino, kad Panemunėje visgi jau rengta akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“, mat vienais metais Kaune buvo suplanuotos trys eglių šakų dalijimo vietos.

Ir sau, ir kaimynui

Kalbinti kauniečiai tikino, kad ne pirmus metus į namus parsineša kvepiančias Kalėdas. Taip nereikia pirkti eglutės, šaką lengviau parsinešti, tačiau nuotaika vis tiek kuriama labai jauki.

„Dar vaikystėje puošdavome saldainiais, sausainukais, kankorėžiais, tad ir dabar taip pat puošiu. Jau kai vyresnė esu, pakanka ir šakos, nuo jos taip pat namai kvepia“, – pasisakė su kaimyne atėjusi ponia Jolanta.

„Žmona puoš šaką. Jos pilnai pakanka“, – antrino Romas.

Su vyru atėjusi Gražina turėjo iš ko rinktis, tad ieškojo tos pačios pačiausios šakos. „Puošiu ant sienos su žaisliukais ir lemputėmis. Turiu ir senovinių žaisliukų. Anksčiau puošdavom eglę, bet dabar kai likome dviese, užtenka ir šakos“, – tikino kaunietė.

Regimanto Zakšensko nuotr.

Kitų sutiktų kauniečių kaimynai jau nevaikšto, tad gyventojai prigriebė šakų ir sau, ir kitiems. „Viena šaka keliaus į mano butą, kitą papuošiu laiptinėje, o trečią parnešiu kaimynui, kuris dėl ligos nebeišeina iš namų. Su juo mūsų šeima seniai bendrauja, tad norisi, kad jam jaustųsi šventės, būtų namuose daugiau gėrio“, – tikino eglišakių dalijimo akcijoje sutiktas Jokūbas.

„Paėmiau šakų sau ir dukroms. Manau, kad iš jų padarysiu eglę, sudėsiu šakas kibirą su smėliu ir aprišiu. Idėją, kaip puošti, jau turiu, – tikino Rūta, pridūrusi, kad kirsti eglutę labai gaila, todėl

Kalėdoms užtenka ir šakų. – Pravažiuodama žiūriu į tas nukirstas eglutes, tai, atrodo, kaip žmonės nukirsti ir surikiuoti“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra