„Geltoni ar raudoni lapai ant medžių džiugina praeivius, tačiau nukritę ant žemės tampa nemenka problema. Dažnai gyventojai nukritusius lapus reguliariai sugrėbia, juos sukrauna prie miesto gatvių arba dar blogiau – sumeta į komunalinių atliekų konteinerius ir taip sukelia papildomų problemų“, – sakė Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.
Miesto daugiabučių namų teritorijų priežiūros metu susidarančias žaliąsias atliekas daugiabučių namų gyventojai nemokamai gali pristatyti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę.
„Griežtai draudžiama žaliąsias atliekas mesti į komunalinių atliekų ar kitus tam nepritaikytus konteinerius, taip pat palikti maišus šalia gatvės. Pažeidus šias taisykles galima sulaukti baudos nuo 20 iki 140 eurų, o pakartotinai nusižengus nuo 140 iki 600 eurų“, – tvirtino Kauno savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Vytautas Jurkevičius.
Pasak A. Pakalniškio, neužtenka vien tik sugrėbti lapus, juos reikia ir išvežti. Sugrėbti lapai turi būti vežami į žaliųjų atliekų aikšteles, kur atliekami kompostavimo darbai. Žaliosios atliekos – tai medžių ir krūmų genėjimo bei šienavimo atliekos, pjuvenos, drožlės, lapai, gėlės.
Žaliųjų atliekų surinkimo aikštelės adresas – Nemajūnų g. 15A, Kaunas (Kauno RATC). Tel.: 8 683 03786; darbo laikas: II-V 10-19, VI 9-16, VII,I – nedarbo dienos, pietų pertrauka: 13-14.
Ką reikia žinoti?
* Komunalinių atliekų turėtojai gali žaliąsias atliekas kompostuoti kompostavimo įrenginyje, savo privačioje valdoje specialiai tam skirtoje vietoje ar bendruose kelių individualių namų valdų kompostavimo įrenginiuose kartu su kitomis rekomenduojamomis kompostuoti atliekomis.
* Komunalinių atliekų turėtojai, kurie neturi galimybių kompostuoti atliekų individualių namų valdų teritorijose, atskirtas žaliąsias atliekas:
1. pristato į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę (iš komunalinių atliekų turėtojų (fizinių asmenų) kompostuoti tinkamos atliekos priimamos nemokamai);
2. pristato į artimiausią didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę (nemokamai iš vieno atliekų turėtojo (fizinio asmens) priimama ne daugiau kaip 0,5 kub. m).
Naujausi komentarai