Pasenę metodai išnyks
Kaune veikia septyniolika neformaliojo švietimo įstaigų, kuriose dirba per 20 buhalterių. Nuo kitų metų pradžios jų darbą ketinama centralizuoti ir patikėti biudžetinei įstaigai "Kauno biudžetinių įstaigų buhalterinė apskaita". Prognozuojama, kad buhalterių turėtų sumažėti beveik perpus.
Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas neabejoja, kad šiuolaikiški darbo metodai padės buhalterinę apskaitą ir finansų valdymą vykdyti daug efektyviau. "Kai kuriose įstaigose dirbdavo iki dviejų buhalterių, o kitur kildavo problemų dėl žmonių pakeitimo ligos ar atostogų atveju, – teigė G.Petrauskas. – Vienur dirbama su vienomis programomis, kitur – naudojamos kitos, visiškai pasenusios. Jos tarpusavyje nesuderintos. Dažnai keli žmonės priversti kartoti tą patį darbą, kad iš įstaigų gauti duomenys būtų suvesti į savivaldybės duomenų bazes. Daugiau tai tęstis negali – turime pamiršti akmens amžiaus metodus ir imtis elementaraus darbo optimizavimo."
Centralizavus buhalterinę apskaitą, nebereikės kiekvienos įstaigos buhalteriams atskirai pristatyti ataskaitų ir kitų dokumentų. Jie bus tiesiogiai pasiekiami realiu laiku su galimybe palyginti, kaip efektyviai tvarkomi finansai vienoje ar kitoje įstaigoje. Be to, šių procesų optimizavimas padės efektyviau rengti viešuosius pirkimus ir apsisaugoti nuo išlaidavimo įvairioms prekėms ir paslaugoms.
Kai kurių mokyklų buhalteriai vis dar patys atvyksta į savivaldybę su dokumentais, norėdami gauti pinigų vienai ar kitai veiklai, nors tai galima atlikti elektroniniu būdu. Ši pasenusi praktika irgi turės išnykti.
Mokyklos išliks savarankiškos
Įstaigos "Kauno biudžetinių įstaigų buhalterinė apskaita" vadovas Audrius Lukoševičius tvirtino, kad mokyklos ir toliau galės savarankiškai planuoti savo biudžetus, konsultuodamosi su Kauno miesto savivaldybes Finansų ir Ekonomikos skyriaus specialistais. "Mokyklose liks ir darbo vietos buhalteriams, kurie priklausys mūsų įstaigai. Tik dalis rutininių buhalterių funkcijų bus automatizuotos, pavyzdžiui, mokesčių už būrelius apskaita, kvitų formavimas ir pateikimas, taip pat centralizuotai bus vykdoma darbo užmokesčio apskaita, – pasakojo A.Lukoševičius. – Dėl to buhalteriams sumažės darbų, kai kuriais atvejais jie tvarkys ne vienos, o dviejų įstaigų finansus."
A.Lukoševičiaus teigimu, tik naudojant bendrą standartizuotą finansų valdymo ir apskaitos informacinę sistemą įmanoma efektyvi nuolatinė veiklos procesu rezultatų stebėsena, padidėja atliekamų operacijų skaidrumas bei operatyvumas, pagerėja apskaitos kokybė, sumažėja klaidų ir informacijos dubliavimo tikimybė.
"Įsigijome naują šiuolaikišką apskaitos programą, kurios duomenys pasiekiami tiesiogiai, nelaukiant mėnesio pabaigos ar kitų terminų. Ataskaitas galima analizuoti ir vertinti įvairiais skirtingais pjūviais. Daugelis procesų kompiuterizuota, todėl viskas vyksta kelis kartus greičiau ir paprasčiau", – tvirtino A.Lukoševičius.
Permainų bus ir daugiau
"Kauno biudžetinių įstaigų buhalterinė apskaita" nuo šių metų centralizuotu būdu valdo visų mieste veikiančių 8 sporto mokyklų apskaitą. Pirmojo pusmečio rezultatai rodo, kad toks sprendimas pasiteisino. Iš pradžių būta nesklandumų, bet jie tapo vertingomis pamokomis ateičiai.
G.Petrauskas sakė, kad savivaldybė planuoja ir toliau etapais optimizuoti miesto įstaigas ir įmones. "Sieksime centralizuoti visų 200 miesto švietimo įstaigų buhalteriją. Tai leis mokyklų vadovams daugiau koncentruotis į edukacijos procesus, o ne finansinius reikalus. Būtina išnaudoti technologinę pažangą, kuri leidžia efektyviau valdyti organizacijas", – įsitikinęs Kauno savivaldybės administracijos vadovas.
G.Petrauskas taip pat minėjo, kad permainų bus ir savivaldybės įmonėse. Pavyzdžiui, ketinama steigti vieną klientų aptarnavimo skyrių "Kauno švaros", "Kauno energijos", "Kauno vandenų", Kauno butų ūkio klientams, centralizuotai vykdyti daugelį komunalinių paslaugų.
Naujausi komentarai