Pereiti į pagrindinį turinį

Šančiuose – didžiausia lesykla Baltijos šalyse

2015-01-07 17:30

Apledėjus Nemuno pakrantėms, likusios Kaune žiemoti gulbės ir antys pateko į baltojo bado gniaužtus – povandeninės sparnuočių ganyklos jiems tapo neprieinamos.

Apledėjus Nemuno pakrantėms, likusios Kaune žiemoti gulbės ir antys pateko į baltojo bado gniaužtus – povandeninės sparnuočių ganyklos jiems tapo neprieinamos. Tad tęsdama ankstesnių metų tradiciją, Lietuvos ornitologų draugija (LOD) drauge su savanoriais ir rėmėjais šiemet jau penktąjį sezoną pradeda reguliariai maitinti Nemune žiemojančius vandens paukščius.

Kaip įprasta, vandens paukščiai Kaune susitelkia neužšalusiose Nemuno vietose Kaune – žemiau Kauno hidroelektrinės ir Žemuosiuose Šančiuose, ties Kranto 9-ąja ir 10-ąja gatvėmis. Šiose vietose gulbes ir antis pradeda lesinti LOD savanoriai.

„Žemųjų Šančių gulbių ir ančių lesyklą galima drąsiai vadinti didžiausia Lietuvoje – pernai čia savanoriai gulbėms ir kitiems vandens paukščiams sulesino apie šešias tonas grūdų ir duonos gaminių. Toks įspūdingas lesalo kiekis pernai padėjo peržiemoti apie 350 gulbių nebylių ir apie 600 didžiųjų ančių. Šiemet šioje vietoje tikėtinas panašus žiemojančių paukščių, kuriems reikalingas lesinimas, skaičius. Šiuo metu jau yra susirinkę beveik 300 gulbių nebylių ir keli šimtai didžiųjų ančių. Tikimės sėkmingai susidoroti su misija palesinti likusius be maisto sparnuočius, nes ornitologų draugiją remia gyventojai, skirdami du procentus savo pajamų mokesčio“, – džiaugėsi žinomas kauniečiams ornitologas Julius Morkūnas.

Šiandien į Žemųjų Šančių lesyklą pirmas iš LOD rėmėjų atvažiavo Kazimieras Starkevičius, padovanojęs vandens paukščiams įspūdingą kiekį grūdų.

„Pačiu laiku, pačiu laiku“, – džiaugėsi Loreta Kiliotaitienė, žerdama išalkusiems vandens paukščiams ant upės pakrantės grūdus. Šios moters savanorystė žieminėje gulbių ir ančių lesykloje Žemuosiuose Šančiuose kelią ne tik nuostabą, bet ir užuojautą – jai kasdien teks leistis slidžiu šlaitu žemyn su kibirais grūdų paukščiams. Nežymūs cementiniai laipteliai, įrengti dalyje šlaito, negelbsti, nes tuoj apledėja, pasidengia sniegu. Tad praverstų bent žvyro krūva – Loreta su talkininkais galėtų pabarstyti statų šlaitą, kad jis nebūtų toks slidus.

Gal „Kauno švara“ prisidėtų prie gulbių gelbėjimo, atveždama žvyro? Šios įmonės generalinis direktorius Dalius Tumynas nedvejodamas sutiko padėti – nei Loretai, nei kitiems gulbių lesintojams nereikės šią žiemą slidinėti Nemuno šlaitu – žvyro bus atvežta. Loretai labai praverstų ir karutis ar vežimukas, kuriuo ji galėtų atvežti kibirus su grūdais nuo daugiabučio namo iki Nemuno kranto viršaus. Gal kas iš kauniečių galėtų padovanoti?

LOD dėkoja visiems savanoriams už kasdienį vandens paukščių lesinimą jų susitelkimo vietose, o kauniečiui Renaldui Jančiauskui – už grūdų sandėliavimą ir išdalinimą paukščių lesintojams. „Esame dėkingi visiems ūkininkams, įmonėms, gyventojams, neabejingiems vandens paukščiams sunkiu jiems metu“, – sakė J. Morkūnas, kartu priminęs, jog norintieji finansiškai ar kitu būdu paremti vandens ir kitų paukščių lesinimą žiemos metu, kviečiami susisiekti su LOD tel. 85-2130498, 8616 13348.

LOD rūpinasi ne tik vandens, bet ir kitais paukščiais – viešose vietose Vilniuje, Kaune ir Raseiniuose įrengtos lesyklos, kurias prižiūri ir lesalu papildo LOD nariai ir geros valios žmonės, kurių dėka per žiemą sulesinama keli maišai saulėgrąžų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų