Teisėjų taryba nusprendė siūlyti prezidentei Daliai Grybauskaitei atleisti iš pareigų Kauno apygardos teismo teisėją Neringą Venckienę.
Už tai balsavo 15 posėdyje penktadienį dalyvavusių teisėjų, du teisėjai nepritarė tokiam sprendimui.
Posėdyje dalyvavęs prezidentės patarėjas Ernestas Rimšelis sakė, jog šalies vadovė N.Venckienės prašymą patenkino.
„Gautas prašymas atleisti iš pareigų savo noru, prezidentė patenkino ir kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl patarimo“, – sakė E.Rimšelis, pristatydamas darbotvarkės klausimą.
N.Venckienė, priėmus sprendimą, žurnalistams sakė, jog jaučiasi geriau.
„Iš esmės geriau dabar jaučiuosi. Aišku, yra teisėjų, kurie liko mano draugai, atsimenu darbą, kai rašydavau teismo sprendimus šeštadieniais nuo ryto iki vakaro palikusi savo mažą berniuką namuose. Bet iš esmės džiaugiuosi, viskas baigta“, – kalbėjo ji, pridūrusi, kad jai kaip teisėjai iškeltos drausmės bylos jai nebeturi jokios reikšmės.
Svarstant klausimą nusišalino Lietuvos Aukščiausiajam Teismui ir Teisėjų tarybai vadovaujantis Gintaras Kryževičius. Pasak jo, nusišalinimo priežastimi tapo vieši N.Venckienės pranešimai, kuriuose teisėja teigė, jog „palieka sistemą dėl jo asmens“.
G.Kryževičius perspėjo įėjusią į posėdžių salę N.Venckienę nekelti sumaišties ar įtampos, nes priešingu atveju bus imtasi priemonių.
Teisėjų taryba vienąkart jau siūlė atleisti N.Venckienę, tačiau tąkart tokiam sprendimui nepritarė D.Grybauskaitė.
„Prezidentei esu dėkinga, kad ji manęs neatleido, ir aš manau, kad ji vienintelė šioje korumpuotoje sistemoje dar bando kažką daryti. Tai vienintelis žmogus, kuris dar kažką bando keisti. Aš jai tikrai esu dėkinga, nes tą kartą tiktai jos dėka manęs ir nesuvalgė“, – prisiminusi šį atvejį penktadienį kalbėjo N.Venckienė.
Trečiadienį N.Venckienė paprašė šalies vadovės atleisti ją iš pareigų, o D.Grybauskaitė kreipėsi patarimo į Teisėjų tarybą. Kiek anksčiau Seimas panaikino Kauno teisėjos neliečiamybę.
„Lietuvą sudrebinusi pedofilijos istorija buvo tarsi lakmuso popierėlis, atidengęs nesuvokiamai gilias mūsų politinio ir teisinio gyvenimo duobes. Daugelis žinojome, kad tokių duobių esama, bet kad jos tokio gylio, nė neįsivaizdavome. Akivaizdu, kad esmingiausios visuomeninio gyvenimo destrukcijos priežastys glūdi neveiksnioje teisėsaugoje, visoje Lietuvos teisinėje sistemoje, kuri netarnauja žmogui, negina žmogaus“, – prezidentei trečiadienį adresuotame rašte sakė teisėja.
Prašyme prezidentei N.Venckienė pabrėžė, kad negali būti sistemos dalis, kurioje, jos teigimu, veši korupcija, o teisingumas deklaruojamas, bet neįgyvendinamas.
Prokurorai teigia surinkę pakankamai duomenų, kad galėtų pateikti teisėjai įtarimus pagal penkis Baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl trukdymo antstolio veiklai, pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui, nepagarbos teismui, teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo ir dėl piktnaudžiavimo tėvų, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis.
Naujausi komentarai