Pereiti į pagrindinį turinį

Kazimiero mugė jau vilioja kvapais

2016-03-18 08:30

Penktadienį prasidėjusi Kazimiero mugė smalsuolius į Kauno senamiestį ir miesto centrą traukė jau nuo ryto. Stalai ir palapinės driekiasi Laisvės alėjoje (nuo A. Mickevičiaus gatvės), Vilniaus gatvėje bei Rotušės aikštėje.

Nemažai kauniečių po mugę sukiojosi ūkininkams dar tik dėliojant ant prekystalių savo užaugintą derlių. Kol vieni mugės lankytojai ieškojo ko nors išskirtinio Velykų stalui, kiti žiūrinėjo įprastinių prieskonių ar tiesiog idėjos, ką gaminti vakarienei. 

O rinktis yra iš ko. Mugėje gausu ūkininkų, bitininkų, duonos kepėjų, aludarių, mėsos perdirbėjų atsivežtų gėrybių ir skanumynų. Miesto valdžia nusprendė per mugę leisti prekiauti silpnaisiais alkoholiniais gėrimais ne tik išsinešti, bet ir vartoti vietoje.

Iš tolo kvepėjo rūkytos mėsos gaminiai, jau nekalbant apie vietoje rūkomą žuvį. Nemažai žmonių sustodavo prie šviežių pavasarinių daržovių ir nepagailėdavo 60 centų už ridikėlių pundelį. "Pirmosios salotos užaugo jau prieš mėnesį. Auginame šildomuose šiltnamiuose Kėdainiuose", - sakė prekiaujanti mergina.

Už 1 kg šoninės prašoma 6,2 euro, už skilandžio ar aromatinio kumpelio kilogramą - 7,9 euro.

Medinės mentelės - po 1-3 eurus, inkilas - apie 10 eurų. O ištaigingo pinto krėslo pradinė kaina - 120 eurų. "Nupinti galime bet ką. O šis krėslas jums tarnaus mažiausiai 15 metų", - sakė baldo pynėjas kaunietis Edmundas Stankevičius. Anksčiau jis su šeima patys augindavo ir žaliavą pynimui, tačiau tai sunkus darbas ir jo atsisakė. Dabar žaliavą perka. 

Kauno rajone gyvenantis ir su žmona ūkininkaujantis Bernedinas Marčius mugėje siūlo savo užaugintų margainio, sojų pupelių, burnočio. 250 g kepenis stiprinančio margainio maišelis - 3 eurai. "Šias vaistažoles ir patys profilaktiškai naudojame, ir parduodame. Jų jau vežame ir į Kanadą, Vokietiją", - pasakojo vyras.

Mugėje buvo galima paragauti midaus, kai kurių sūrių, įvairiausių duonos kepinių. Ne vienas būtų susigundęs paragauti ir avies pieno sūrio, kainavusio po 20 eurų už kg.

Kauniečius traukė ir policijos palapinė, pastatyta prie savivaldybės. Nors pareigūnai niekuo neprekiavo ir nevaišino, smalsuolių netrūko. Suaugusiuosius viliojo galimybė išbandyti pirštų atspaudų ėmimo procedūrą, vaikai norėjo iš vidaus apžiūrėti policijos automobilį.

Muzikantai žada, kad kojos pačios kilnosis, o geros nuotaikos užteks visam savaitgaliui.  Vis tik nemažai prekiautojų gerą nuotaiką nupūtė siautęs stiprus ir šaltokas vėjas. Po pietų dar ėmė ir snigti.

Galima ne tik pirkti, bet ir tik pasigėrėti kalvių išmone, tautodailininkų darbais, užsukti į ekologinių ūkių, kaimo turizmo, gėlininkų kiemelius. Norintieji kviečiami ir į ekstra kursus - amatininkai tiesiog mugėje moko savo darbo paslapčių ir patys darbuojasi lankytojų akivaizdoje. Vienas meistras drožė skulptūrą, o kalvis - kalė ir lankstė įkaitusį metalo strypą, kuris netrukus tapo gražaus kūrinio dalimi.

Šiemet mugėje skelbiami Riestainių metai, tad kepami įvairių formų ir dydžių riestainiai. 

Mugės sumanytojas ir globėjas Kazys Starkevičius šeštadienį Rotušės aikštėje įkurdins savo auginamą avių šeimyną. Šiuos mielus gyvūnus bus galima paglostyti, su jais nusifotografuoti.

Mugė tęsis visą savaitgalį. Ją ir šiemet rengia Lietuvos šeimos ūkininkų sąjunga.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra