„Dabar turime virš 12 tūkst. eksponatų“, – pasakojo Atominio bunkerio muziejaus įkūrėjas, verslininkas ir kolekcininkas Julius Urbaitis.
Saugoma ir didžiausia dujokaukių kolekcija Baltijos šalyse.
„Eksponatus vardinčiau kelis mėnesius. Medžiotojai nori nušauti vilką, o kolekcionierius nori gauti kuo retesnį eksponatą. Visada norisi išsiskirti. Mums pavyko surinkti tokius eksponatus, kokių neturi nė vienas muziejus“, – šnekėjo J. Urbaitis.
Anot pašnekovo, pagal profesiją save įvardytų kaip idėjų generatorių.
„Mano išsilavinimas – ekonomisto ir teisininko. Esu daug metų versle, tai yra mano hobis ir meditacija“, – tvirtino jis.
J. Urbaitis pabrėžė, kad nori palikti kažkokį pėdsaką.
Vienas iš lankytojus labiausiai dominančių objektų – žmonėms kankinti skirta elektros kėdė. Unikaliame muziejuje Kaune tokią pramogą išdrįsta išbandyti vienetai, o kai kuriems po jos prireikia ir amoniako.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Pašnekovas, paklaustas, koks jam yra širdžiai brangiausias eksponatas, atsakė: „Sunku pasakyti. Tas, kurio labai ieškai ir labai sunkiai gauni... Turbūt kaip ir merginoms – nori rankinės, nusipirkai, praeina 2–3 dienos, ir rankinė kaip rankinė.“
„Aš labiau vertinu to daikto istoriją, kokią jis neša aurą, kieno buvo ir kiek reikėjo pastangų, kad daiktas atsirastų mano muziejuje, o ne kitame“, – tęsė J. Urbaitis.
Anot J. Urbaičio, dauguma muziejų yra orientuoti į vyriškąją pusę, o moterys būna nuskriaustos.
„Mes norėjome pristatyti laikotarpius nuo carinės Rusijos, Pirmojo pasaulinio karo, tarpukario, Antrojo pasaulinio karo iki Šaltojo karo. Pas mus atvažiuoja mišrios poros – mergina atsiveža užsienietį ir nori parodyti muziejų. Čia galima pamatyti, kada kentėjome, kada klestėjome, o kada džiaugėmės“, – tikino jis.
Naujausi komentarai