Pereiti į pagrindinį turinį

V. Noreika: skaudžiai išgyvenau, kad Kaune negalėjau padoriai dainuoti

2012-10-02 12:29
V. Noreika: skaudžiai išgyvenau, kad Kaune negalėjau padoriai dainuoti
V. Noreika: skaudžiai išgyvenau, kad Kaune negalėjau padoriai dainuoti / Tomo Raginos nuotr.

Kauno „Žalgirio“ arenoje vakar vykusiame operos grando Virgilijaus Noreikos atsisveikinimo su didžiąja scena koncerte maestro privertė sunerimti savo gerbėjus.

Užkimo beveik išvakarėse

„Dar penktadienį buvau tikras, kad sekmadienį Kaune dainuosiu padoriai“, – užkimusiu balsu portalui 1kaunodiena.lt pirmadienį sakė maestro.

Tai, anot jo, – viruso sukelti padariniai. Dar trečiadienį, ketvirtadienį garsusis tenoras dalyvavo mažesniuose koncertuose.

„Žinote, daug žmonių, daug rankų paspaudimų. Ir susirgau, – pasakojo V. Noreika. – Medikai man pasakė, kad balso klostėms viskas gerai, bet serga viskas aplink trachėją. Balso stygos yra nedidukės, bet jos turi apie 30 raumenėlių. Jeigu jie suserga – balso nėra.“

Dainininkas sakė išbandęs ne vieną gydymosi priemonę.

„Prieš koncertą kelias valandas gulėjau ligoninėje. Buvo atliekamos inhaliacijos, lašinimai į abi rankas. Bet tai nepadėjo“, – apgailestavo tenoras.

Kaip dainavo, taip ir dainuos

Po apžiūros gydytojas V. Noreikai, anot jo, pasakė: dainuoti nerekomenduoju. Nepaisant to, operos legenda iki paskutinės minutės vylėsi, kad sveikata pagerės.

„Prieš pat koncertą pabandžiau balsą. Jeigu būčiau galėjęs dainuoti bent vieną oktavą, ką nors su mikrofonu būčiau sukombinavęs“, – tikėjosi garsus dainininkas.

Į „Žalgirio“ areną susirinkusiems gerbėjams jis vis dėlto padovanojo kelias dainas.

„Labai norėjau padainuoti Kaune. Būtent Kaunas man yra labai prie širdies savo muzikinės kultūros pomėgiais, šios kultūros vertinimu. Vakar labai skaudžiai išgyvenau, kad negaliu dainuoti padoriai“, – neslėpė V. Noreika.

Paklaustas, ar dėl gerbėjų vertėjo rizikuoti balsu, jis teigė nerizikavęs.

„Būčiau rizikavęs tik tuo atveju, jeigu būčiau bandęs baisiai rėkti. Tokiu atveju būčiau baigęs savo karjerą“, – dėstė tenoras. Jis sakė, kad fiziškai jaučiasi neblogai.

„Temperatūros nėra, tik gerklę skauda. Reikia gerti vitaminus, vaistus ir išlaukti 5–6 dienas kuo mažiau kalbant. Vėliau, kaip dainavau, taip ir dainuosiu”, – ramino maestro.

Būtina tyla

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos vadovas profesorius Virginijus Ulozas teigė negalįs pažeisti pacientų teisių ir kalbėti konkrečiai apie V. Noreikos sveikatos būklę.

„Jeigu kalbėtume apie ūmų užkimimą, kurio priežastis yra peršalimas arba balso pertempimas, pirmas vaistas yra, žinoma, tyla, balso ramybė. Šnibždėjimas irgi nėra pats blogiausias variantas, jeigu reikia ką nors pasakyti“, – patarė profesorius.

Atsidūrusiems tokioje situacijoje žmonėms jis patarė gerti daug arbatos ar kitų skysčių, šiltai laikyti kojas, pakvėpuoti garais. Yra ir specialių vaistų.

Anot gydytojo, balsui labiausiai kenkia rėkimas, rūkymas, darbas kenksmingomis sąlygomis, dulkės, aštrūs kvapai, naftos produktai ir pan.

Nesilaikant šių rekomendacijų gresia lėtinis užkimimas. „Ant balso klosčių gali atsirasti organinių darinių. Be abejo, tai neatsiranda per vieną dieną. Bet jeigu žmogus nesilaiko balso higienos, pavyzdžiui, lektorius ar mokytojas yra užkimęs ir vis tiek kalba, dėsto, jis labai vargina balso stygas“, – įspėjo V. Ulozas.

Profesorius pridūrė, kad lėtinis užkimimas gali būti labai rimtų gerklų ligų, tarp jų – ir vėžio, simptomas.

„Jeigu užkimimas nepraeina ilgiau nei per 3–4 savaites, būtina kreiptis į specialistą“, – rekomendavo profesorius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų