„Mes per parą atliekame labai daug tyrimų, esame tarp šalių, kur testuojame bene daugiausiai, tai yra tikrai labai didelis krūvis laboratorijoms ir tikrai stengiamės, kad pirmiausia būtų testuojami simptominiai asmenys ir būtų testuojamos tos grupės, kur rizika yra pati didžiausia: tai yra sveikatos priežiūros darbuotojai, slaugos, globos įstaigų darbuotojai – ten, kur labiausiai reikia, kur rizika yra pati didžiausia“, – penktadienį spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.
„Dėl to yra apriboti tam tikri profilaktiniai testavimai, nes tų kitų testavimų apimtys yra labai išaugusios“, – sakė ministras.
Kaip BNS sakė Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras, tvarka, jog savivaldybės galėjo savo nuožiūra siųsti tam tikras žmonių grupes profilaktiniams tyrimams, pakeista prieš kelias savaites.
Šią galimybę savivaldybės naudodavo tirti darbuotojus įmonėse, kuriose fiksuojami židiniai.
„Šiuo metu mes turime problemą, kad kiek mes tiriame atvejus, nes mes iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro esame perėmę tyrimą židinių, mes matome, kad didžiausia problema yra ne prekybos centrai ar mokyklos, bet matome judėjimą šeima-darbovietė-darbovietė-šeima: iš šeimos į darbovietę, ten – židinys, tas židinys išsivaikšto į šeimas ir per šeimas plinta į kitas darbovietes“, – sakė P. Keras.
„Tai būtų labai aktualu, jeigu mes turėtume galimybę įmonėse, kuriose jau formuojasi židiniai, atrinkti tas didelės rizikos grupes ir joms daryti profilaktinius tyrimus“, – sakė jis.
Lietuvoje per dieną atliekama nuo kelių iki keliolikos tūkstančių tyrimų dėl koronaviruso.
Naujausi komentarai