Pereiti į pagrindinį turinį

Viename Šančių kieme – būrį žmonių pritraukęs iniciatyvų lietus

2018-09-29 15:49

Šeštadienį visi keliai nuvedė į vieną Šančių kiemą. Kompozitoriaus Gedimino Zujaus kieme skleidėsi iniciatyvų žiedai. Šventės dalyviai galėjo rinktis nuo keksiukų skanavimo ir pokalbių su kaimynu iki kūrybinių užduočių.

Susitikimas kieme

Susipažinti su Šančiais, šio rajono žmonėmis ir kultūra pakvietė programos „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ organizatoriai. Tai pirmasis renginys Šančiuose, kurio metu veiklos sau atrado tiek maži, tiek dideli. Įdomu tai, jog žmonės į festivalį atsinešė įvairiausių idėjų ir jos neišsibarstė po visą rajoną, o sutilpo viename kieme. Apie 25 iniciatyvas priglaudė Šančiuose gyvenantis kompozitorius G.Zujus.

„Reikėjo viską paruošti, sutvarkyti kiemą, specialiai parengti draugus ir artimuosius. Mano pusbrolio žmona gal kokią savaitę čia padėjo tvarkytis. Čia nebuvo taip nešvaru, tačiau reikėjo daiktus sudėlioti taip, kad jie nesimaišytų žmonėms, nes yra tokių smulkmenų, kur praeinantis vaikiukas gali čiuptelti ir nunešti kur nors, o aš po to liksiu be svarbios šeimos relikvijos. Nors man nėra neramu, kad kažkas dings, nes čia atėjo labai šviesūs žmonės“, – „Kauno dienai“ kalbėjo G.Zujus. Jis tikino, kad namą, į kurį šeštadienį sugužėjo maždaug 100 žmonių, statė jo prosenelis, o paskutinį kartą kieme tiek žmonių buvo prieš karą. Senelė jam pasakojo, kad tuomet kieme buvo išrikiuota daug kareivių.

G. Zujus/Evaldo Šemioto nuotr.

Šančiai – vienas didelis kiemas, tad pakvietėme jaustis šiame Šančių kultūros kieme savi.

„Šančiai – vienas didelis kiemas, tad pakvietėme jaustis šiame Šančių kultūros kieme savi. Visiems dalyviams nebuvo iš anksto suformuota užduotis ir tema, ar tai bus meninis renginys, ar – socialinis, edukacinis. Šis renginys buvo visiškai atviras iniciatyvoms, todėl žmonės čia atėjo su įvairiausiais pasiūlymais. Tuo jis ir išsiskyrė iš kitų Šančių ir Kauno renginių“, – dar prieš renginį kalbėjo iniciatyvų festivalio kuratorė Austėja Bliumkytė-Padgurskienė.

Taip gimė jaukus kaimynų, rajono renginys, kuriame laukiami visi norintys kitaip praleisti laiką, patirti jaukumo, užmegzti naujų pažinčių, pasisemti idėjų ir įkvėpimo. „Būtent taip stiprinami kaimynystės ryšiai. Kai pažįsti, sveikiniesi. Kai sveikinamasi, užsimezga ir artimesnis kontaktas. Kuo daugiau žmonių, esančių aplink tave, pažįsti, tuo drąsiau, jaukiau, saugiau jautiesi, o dar toliau žiūrint, žmogus jaučiasi laimingesnis. Kalbu iš savo patirties“, – pasakojo renginio kuratorė.

Idėjų lietus

Iš tiesų į festivalį susirinko įvairių veiklų prisigalvoję žmonės. Vieni jų vaišino dalyvius namuose keptais keksiukais ar vietoje keptais gardžiais blynais, kiti pakvietė išlaisvinti kūrybines galias ir nutapyti ar iš molio nulipdyti ką nors gražaus.

Renginio metu svarbią misiją atliko ir savanoriai, kurie pakvietė senolius pabendrauti. „Į kvietimą atsiliepė viena moteris, kuri sakė, kad savanoriaudama priklausomybių centre pastebėjo, kad vyresni žmonės tiesiog nori pasikalbėti. Ji sumąstė festivalio metu pasikviesti senjorus ir pasikalbėti apie tai, kas jiems rūpi. Apie senjorus daug kalbu, nes džiaugiuosi, kad atsirado daug jiems skirtų iniciatyvų. Ir jas parodė jauni žmonės“, – sakė A. Bliumkytė-Padgurskienė.

Patys iniciatyvų kūrėjai tikino, kad tokie renginiai stiprina draugystė, todėl nebuvo abejonių, kad nedalyvaus.

„Aš tai neseniai į Šančius atsikrausčiau, o ir pati kalbų mokykla Kaune visai neseniai pradėjo veikti, todėl čia ir atvykome. Vaikai gali iš raidžių sudėlioti anglišką žodį ar sakinį ir už tai jie apdovanojami“, – kalbėjo vaikus anglų kalbos šventėje mokiusi Ana.

„Aš siuvu knygas. Darbas paprastas, bet labai kilnus. Kai pamačiau, kad organizuoja šį festivalį, pati pasisiūliau sudalyvauti. Pati Šančiuose gyvenu, jau seniai čia įsikūrėme. Ieškojome vietos, kur būtų daug gamtos, bet ir viskas vietoje, toli vaikų vežti nereikėtų. Tikrai jau išsisklaidė mitas apie Šančius, kad čia kažkoks netoks rajonas. Kaip tik – čia labai daug gerų žmonių, yra daug veiklų“, – gera nuotaika dalijosi Vilma. Ji kartu su mažaisiais šančiškiais gamino pirštukams lėlytes, tad sulaukė nemažai dėmesio.

Vaikų džiaugsmas

Ko gero, daugiausia dėmesio sulaukė muilo burbulai. Juos į G.Zujaus kiemą atvežė vaikų užsiėmimus organizuojantis Arnas. Be burbulų vyras vaikams pasiūlė rankas sudėti į spalvotą ir tamprią masę. Tai mažuosius traukė kaip magnetas.

„Atsivežiau 20 kilogramų šlykštukų masės, padarėm Šreko vonią, su vaikais pūtėm laimės burbulus ir gaminome antistresinius kamuoliukus. Šlykštukai yra vaikų mylimiausia masė, kuri jiems labai patinka. Ji yra šlapia, bet prie rankų nelimpa, tik nesakysiu, iš ko tai padaryta, nes tai dėdės ilgai kurtas receptas“, – geros nuotaikos užtaisus dalijo Šančiuose gyvenantis Arnas.

Patys renginio lankytojai tikino, kad išbandė įvairių iniciatyvų, o kartu galėjo iš arčiau susipažinti su kaimynais. „Anūkė labai norėjo piešti, todėl ir atėjome. Dar išbandė ir molio lipdymą. Aš į Šančius atsikrausčiau prieš maždaug 20 metų. Čia atėjusi nustebau, kai pamačiau geležinį Gediminą (Zujų – red. past.). Aš jau pasiilgau jo laidų. Tikrai tokie renginiai kuria bendrumo jausmą“, – tikino į šventę atėjusi Gailutė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų