Pranešimas apie gaisrą gautas 15.18 val.
Pirminiais duomenimis, iš Trakų gatvės 11-ąjį numerį turinčio dviaukščio, kuriame – keturi butai, kamino besiveržiančius ne tik dūmus, bet ir liepsnas pastebėjo kaimynai iš greta esančio daugiaaukščio.
Gavus pranešimą apie degantį daugiabutį, Kauno priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje buvo paskelbtas aukštas pajėgų išsiuntimo numeris – vadinamasis PIN. Į įvykio vietą išsiųstos net trys autocisternos ir keltuvas.
Atskubėjo ir policija.
Ugniagesiams gelbėtojams atvykus į gaisravietę, rastas rūkstantis šio dviaukščio mūrinuko stogas. Apžiūrėjus jį keltuvu, konstatuota, kad dega suodžiai kamine.
Eitvydo Kinaičio nuotr.
Ugniagesius gelbėtojus pasitikę šio dviaukščio gyventojai jau buvo informavę, kad ne per seniausiai užkūrė retai naudojamą židinį. Manoma, kad tai ir prišaukė gaisrą.
Tiesa, ne visi degančio namo gyventojai sureagavo į iš toli aidinčias ugniagesių gelbėtojų sirenas. Vieną jų, gyvenantį viršutiniame aukšte, net teko žadinti, norint patekti į palėpę.
Šį kartą viskas baigėsi palyginti laimingai. Gana greitai lokalizavus kilusį gaisrą, netrukus budėti, kol išdegs suodžiai kamine, liko tik viena autocisterna. Dėl viso pikto, kad neatsinaujintų gaisras.
Kauno ugniagesiai gelbėtojai primena, kad užsidegę suodžiai – didelės nelaimės grėsmė. Ir tokios situacijos labai pavojingos.
Neretai nuo užsidegusio kamino ar netvarkingos krosnies gali užsiliepsnoti stogas ar net supleškėti visas namas.
Eitvydo Kinaičio nuotr.
Suodžiai nevalytuose dūmtraukiuose dažniausiai užsidega vėjuotą dieną. Tokiam gaisrui būdingas ūžesys kamine, iš jo besiveržiančios kibirkštys ar net liepsnos.
Kauno ugniagesiai pataria tokiu atveju kuo skubiau užgesinti ugnį kūrykloje ir sandariai uždaryti krosnies bei peleninės dureles – kad nebūtų traukos ir ugnis negautų šviežio oro. Ir kviesti ugniagesius.
Naujausi komentarai