Nugaišo nesulaukęs pagalbos
Besiblaškantis gyvūnas buvo pastebėtas antradienį, Minijos, Nemuno gatvėse, o vėliau – gulintis Baltijos prospekte esančios įmonės teritorijoje.
Žmonės iškart suskubo dalintis vaizdo įrašais ir nuotraukomis socialiniuose tinkluose. Ne vienas komentavusiųjų tikino skambinęs bendruoju pagalbos numeriu 112.
Tą pačią dieną socialiniuose tinkluose paskelbta, kad gyvūnas nugaišo taip ir nesulaukęs pagalbos.
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Laukinių gyvūnų globos centro (LGGC) vadovė Justina Morkūnaitė atskleidė, kada šio centro darbuotojai gavo pranešimą apie briedį ir kokią situaciją išvydo atvykę į Klaipėdą.
Deja, nuvykus briedis buvo rastas jau nugaišęs.
„Iš pradžių gavome pranešimą iš Aplinkos apsaugos departamento anksti ryte, kad Klaipėdoje blaškosi briedis. Mums patikslino informaciją vėliau, apie 10.30 val., kad uždaroje įmonės teritorijoje yra briedis ir jam reikia padėti išeiti iš tos teritorijos, jis blaškosi, yra išsigandęs. Pasiėmėme veterinarijos gydytojo injekcinį ginklą ir po maždaug pusvalandžio po gauto pranešimo ir patikslinimo, kad tikrai tas briedis yra, išvažiavome iš LGGC. Tuomet buvo informacija, kad briedis guli, galbūt sužeista koja ir negali atsikelti. Kolegos skubėjo kiek įmanoma greičiau. Deja, nuvykus briedis buvo rastas jau nugaišęs. Jo kūnas buvo bepradedantis stingti“, – sakė J. Morkūnaitė.
Sužalojimų nepastebėjo
Veterinarijos gydytoja apžiūrėjo briedį, išorinių sužalojimų nepastebėjo.
Anot J. Morkūnaitės, kadangi gyvūnas blaškėsi, gal atsitrenkė į kokią nors konstrukciją ir susižeidė, o galbūt nugaišo patyręs didžiulį stresą.
LGGC atstovai susisiekė su Aplinkos apsaugos departamentu dėl gaišenos išgabenimo. Pasak J. Morkūnaitės, departamentas informaciją perdavė įmonei, Klaipėdoje atsakingai už gaišenų paėmimą.
Jei gyvūnas būtų išgyvenęs, atvykę LGGC specialistai būtų jį užmigdę šaudami injekciniu ginklu, veterinarijos gydytojas apžiūrėtų gyvūną, o po to šis būtų perkeltas į jam natūralią buveinę – mišką.
Įkurti padalinį – per brangu
Klaipėdoje nėra tarnybos, atsakingos už laukinių gyvūnų saugumą, tad manoma, kad tokio centro, kaip LGGC, uostamiestyje tikrai reikėtų, kadangi tokiais atvejais pagalba ne visada pasiekia laiku.
„Kadangi įkurti naują padalinį reikia finansavimo, nėra taip paprasta. Mes patys, kad būtų galimybė greičiau suteikti pagalbą, turime partnerių Klaipėdoje. Tačiau dėl tokių stambių gyvūnų, kaip briedis, kai reikalinga speciali įranga, mes šiuo metu neturime į ką kreiptis, kas tokią įrangą turėtų“, – teigė J. Morkūnaitė.
Pamačius gatvėje besiblaškantį laukinį gyvūną, specialistai rekomenduoja neiti prie gyvūno ir jo negąsdinti, nefotografuoti, nebaidyti. Geriau iškart skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiai į LGGC.
(be temos)