Prieš teismą stos du Kauno policijos patruliai, kurių įžūlumas pribloškė ne vieną panašią bylą tyrusius kolegas bei prokurorus. Surinkti įrodymai rodo, kad tarnybine padėtimi kaltinamieji piktnaudžiavo ne tik kyšininkaudami, bet ir suvedinėdami sąskaitas.
Išpuolis medžioklėje
Šiuo metu Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės 1-ojo būrio patruliai Gediminas Vilpišauskas ir Kęstutis Berūkštis yra nušalinti nuo pareigų.
Jiems pareikšti įtarimai dėl visos puokštės nusikaltimų – piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, dokumentų klastojimo bei kyšininkavimo.
26-erių G.Vilpišauskas, kurio stažas policijoje – šešeri metai, dar kaltinamas ir viešosios tvarkos pažeidimu. Nuo to viskas ir prasidėjo.
Šiemet, balandžio 13-osios naktį, jis neblaivus surengė išpuolį prieš Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos inspekcijos specialistus. Pastarieji, vykdę tąnakt reidą Domeikavos seniūnijoje, apie pirmą valandą pastebėjo miško keliuku manevruojantį visureigį be šviesų. Vienas iš juo važiavusių dviejų asmenų buvo G.Vilpišauskas, anksčiau pats buvęs neetatiniu gamtos apsaugos inspektoriumi.
Šou įamžintas
Visureigio ekipažas ne tik atsisakė paaiškinti, ką tokiu metu veikia, bet ir pateikti dokumentus. Patikrinus automobilį, jame buvo rasta šviežios skerdienos bei ginklai su priedėliais. Vienas pastarųjų buvo naktinio matymo prietaisas, draudžiamas medžioklėse.
Bandant paimti šią bei kitą, taip pat, kaip įtartą, draudžiamą įrangą, visureigio ekipažas priešinosi. Situacija buvo pavojinga, nes, kaip paaiškėjo vėliau, ne dėtuvėje buvęs vieno iš pažeidėjų medžioklinis ginklas buvo užtaisytas. Dėl to aplinkosaugininkams teko kviestis į pagalbą pastiprinimą. Galiausiai – panaudoti ašarines dujas bei antrankius.
Liudytojų teigimu, akivaizdžiai neblaivus G.Vilpišauskas ne tik necenzūriniais žodžiais iškoneveikė savo pareigas atliekančius aplinkosaugininkus, bet ir grasino jiems savo tarnybiniu pistoletu "Makarov" bei apspardė tarnybinį automobilį. Visa tai nufilmuota ir kartu su baudžiamąja byla perduota teismui. O G.Vilpišauską bei jo medžioklės draugą sulaikę aplinkosaugininkai yra pripažinti nukentėjusiaisiais.
Atkeršijo po poros dienų
Po poros dienų vienas iš aplinkosaugininkų, surašęs G.Vilpišauskui protokolą už medžioklės taisyklių pažeidimą, sulaukė įžūlaus atsako.
Balandžio 16-osios rytą prie jo darbovietės Muziejaus g. demonstratyviai stovėjo policijos automobilis su skiriamaisiais ženklais. Tai buvo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės tarnybinis "Nissan". Vienas iš jo ekipažo narių buvo prieš porą dienų medžioklėje pasižymėjęs G.Vilpišauskas.
Nustatyta, kad tądien jis su kolega vyresniuoju patruliu K.Berūkščiu turėjo patruliuoti Centro policijos komisariato bei Noreikiškių nuovados teritorijose. Tačiau pasirinko budėjimui būtent pastato, kuriame įsikūręs Kauno regiono aplinkos apsaugos departamentas, prieigas. Ir apie aštuntą valandą sustabdė į darbą atvykusio vieno iš aplinkosaugininkų, su kuriuo susidūrė medžioklėje, automobilį. Vairuotojui buvo pareikšta, kad jis pažeidė Kelių eismo taisykles – neįjungė posūkio siganalo ir kalbėjosi telefonu. Nepaisant to, kad sustabdytasis kategoriškai su tuo nesutiko, jam buvo surašytas protokolas.
Pažeidimų nebuvo
Vėliau, pasitelkus Rotušės aikštės vaizdo kamerų įrašus bei aplinkosaugininko telefoninių pokalbių išklotines, paaiškėjo, kad jis buvo teisus.
Nubaustas Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento darbuotojas dėl patrulių akibrokšto kreipėsi į policiją. Jo pareiškimą gavę Imuniteto skyriaus pareigūnai ne iš karto norėjo patikėti G.Vilpišausko įžūlumu. Tačiau išsireikalavus minėtus vaizdo kamerų įrašus ir telefoninių pokalbių išklotines, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl piktnaudžiavimo tarnyba bei dokumentų klastojimo.
Nei G.Vilpišauskas, nei K.Berūkštis savo kaltės nepripažįsta. G.Vilpišauskas ikiteisminio tyrimo metu atsisakė duoti parodymus. O K.Berūkštis linkęs teigti, kad jam pasirodė, jog Kelių eismo taisyklių pažeidimai, už kuriuos jis surašė protokolą aplinkosaugininkui, buvo padaryti. Ir neva jokio susitarimo tarp jo ir G.Vilpišausko nebuvo.
Griežčiausia pareigūnams gresianti bausmė – laisvės atėmimas iki septynerių metų. Tokia atsakomybė numatyta už piktnaudžiavimą tarnyba. Tai laikoma sunkiu nusikaltimu.
Įvardijo išpirkos sumą
Prie teismui perduotos bylos yra prijungtas dar vienas epizodas, susijęs su minėto patrulių ekipažo darbo subtilybėmis.
Jiems pareikštas įtarimas ir dėl kyšininkavimo. G.Vilpišauskas su K.Berūkščiu įtariami balandžio 4-osios naktį K.Donelaičio g. paėmę iš vieno vairuotojo 15 eurų kyšį. Šis buvo sustabdytas apie trečią valandą nakties prie Lietuvos banko pastato, grįžtantis iš Maironio gatvėje esančio naktinio klubo su keturiomis merginomis. Sustabdymo faktą įrodo vaizdo stebėjimo kamerų padarytas įrašas.
Remiantis vairuotojo pasakojimu, jam buvo pareikšta, kad prie klubo jis paėmė savo keleives draudžiamoje vietoje. Ir, jei nori išvengti atsakomybės, jam buvo įvardyta konkreti suma – 20 eurų. Tačiau viena iš keleivių turėjo tik 15 eurų. K.Berūkščiui, sprendžiant iš vaizdo įrašo, to pakako. Tai patvirtina ne tik vairuotojas, bet ir visos keturios jo keleivės.
Tą pačią naktį 15 eurų savininkė pranešė apie lupikaujančius policininkus telefonu 112. Kyšininkai, kaip įtariama tykoję eilinių aukų prie naktinių klubų, netrukus buvo nustatyti. Tačiau nei K.Berūkštis, nei G.Vilpišauskas nepripažįsta savo kaltės ir šiuo atveju. G.Vilpišauskas parodymų nedavė. O 34-erių K.Berūkštis, nepaisant vaizdo įrašo, linkęs neigti, kad jie buvo sustabdę minėtą automobilį.
Naujausi komentarai