Sukėlė įtarimų
Pirmadienio rytą Eigulių rajone gyvenantis kaunietis Tadas sulaukė nemalonios staigmenos. Atėjęs prie savo automobilio vyras pastebėjo, kad ant lango vairuotojo pusėje užklijuotas lapelis, kuriame nurodoma, kad jis pasistatė automobilį pėsčiųjų zonoje.
"Radau užklijuotą lapelį, nors tikrai jokio pažeidimo nepadariau. Paskambinau 112, nes ant lapelio nebuvo nurodyta jokio numerio, kuriuo skambinti. Jie man patarė sumokėti baudą. Ant lapelio nurodytas tik sąskaitos numeris ir baudos dydis, bet nėra nieko parašyta, kas tą baudą išrašė", – pasakojo Tadas.
Vyrui abejonių sukėlė ir tai, kad bauda buvo išrašyta ant paprasto popieriaus, kurio viena pusė yra lipni. Tadas juokauja, kad tai yra statybinis popierius ir oficialūs protokolai ant tokių neišrašomi. Be to, kai kurios teksto raidės buvo gerokai apsitrynusios.
Neegzistuojanti įmonė
Kaunietis paskambino policijai, bet ši nukreipė į savivaldybės Viešosios tvarkos skyrių. Čia vairuotojas sužinojo, kad protokolas išrašytas ne jų. Specialistai pasakė, kad administracinės teisės pažeidimų protokolą išrašė neegzistuojanti įmonė. Negana to, tokios fiktyvios įmonės pavadinimas buvo parašytas su klaidomis – "Viešosios tvarkos Pažeidimu tvarkimo įmone".
Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai patikino, kad protokolų numeriai pas juos prasideda kitaip. Be to, jei vairuotojas ne vietoje palieka savo automobilį ir jam išrašoma bauda, tikrai nereikia susimokėti tą pačią dieną. Tadas neketina pervesti 14 eurų į nurodytą kažkieno sąskaitą.
Kaunietį vis dėlto nustebino Kauno policijos pozicija, esą pareigūnai pasakė, kad jokios žalos nebuvo padaryta, ir šiuo sukčiavimo atveju nelabai susidomėjo.
Tadas tikisi, kad kiti kauniečiai neapsigaus dėl netikrų protokolų ir nepraras savo pinigų.
Neteko girdėti
Kauno savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Vytautas Jurkevičius "Kauno dienai" pasisipažino, kad nėra girdėjęs, jog kas nors išrašytų fiktyvius protokolus ir taip siektų pasipelnyti. Jei Viešosios tvarkos darbuotojai vairuotojui išrašo baudą, jis gali atvykti su lapeliu į jų skyrių (Gedimino g. 13) ir ją susimokėti.
Taip siunčiamas ir protokolas. Tuomet per dešimt dienų nuo protokolo gavimo vairuotojas gali susimokėti pusę skirtos baudos. Praėjus šiam terminui, vyksta svarstymas ir tenka mokėti visą baudos sumą. To nepadarius, užfiksuota skola perduodama atitinkamoms institucijoms, kad būtų išieškoti pinigai.
V.Jurkevičius patikino, kad šio skyriaus išrašomame protokole yra aiškiai viskas surašyta. Pranešime, kuris klijuojamas ant automobilio stiklo, nurodomas pažeidimas, transporto priemonės markė, valstybinis numeris, kada pažeidimas užfiksuotas. Būna užrašyta, kuris darbuotojas užfiksavo pažeidimą ir į kurį kabinetą reikia ateiti.
Tiesa, įmonės "Automobilių stovėjimo aikštelės" kontrolieriai, kurie tikrina, ar yra sumokėta už stovėjimą, naudoja šiek tiek kitokius pranešimus, tačiau ir ten taip pat yra viskas aiškiai nurodoma. Be to, visi pažeidimai yra fotografuojami, tad tai padeda įrodyti, kad vairuotojas tikrai pastatė automobilį draudžiamoje vietoje.
Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos skyriaus atstovė Odeta Tumelytė patikino, kad iki šiol tokių skundų nėra gavę. Tai pirmas atvejis, kai bandoma pasipelnyti iš netikrų baudų. Tyrėjai susidomėjo šia situacija ir sieks išsiaiškinti aplinkybes.
Naujausi komentarai