Raisa Trimailienė buvo teista už tai, kad už 14 tūkst. eurų atlygį pažadėjo bankrutuojančios įmonės buvusiam direktoriui palankiai baigti bankroto procedūrą ir dalį šio kyšio – 10 tūkst. eurų – priėmė.
Maždaug 560 tūkst. eurų grynųjų pinigų įvairiomis valiutomis buvo rasti per tyrimą bankroto administratorės banko individualiame seife.
Valstybinį kaltinimą palaikęs prokuroras prašė teismo taikyti išplėstinį turto konfiskavimą ir valstybės naudai perduoti R. Trimailienės turėtus daugiau kaip 560 tūkst. eurų. Anksčiau teismas buvo nusprendęs, kad byloje nėra pakankamai įrodymų, jog šie pinigai gauti iš nusikalstamos veikos.
Tačiau Apeliacinis teismas mano priešingai.
„Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija padarė išvadą, kad individualiame seife (byloje esantys duomenys leidžia manyti, kad individualus seifas buvo naudojamas iš nusikalstamų veikų gautiems pinigams saugoti) rastus pinigus R. T. įgijo 5 metų laikotarpyje iki nusikaltimo padarymo, šis turtas neatitinka jos teisėtų pajamų ir skirtumas viršija 250 MGL dydžio sumą, todėl nusprendė taikyti išplėstinį turto konfiskavimą ir minėtas lėšas konfiskuoti“, – BNS pranešė teismas.
Byloje esantys duomenys leidžia manyti, kad individualus seifas buvo naudojamas iš nusikalstamų veikų gautiems pinigams saugoti.
Nuteistosios R. Trimailienės ir jos gynėjo advokato apeliaciniai skundai atmesti.
Po Apeliacinio teismo verdikto nuosprendis įsiteisėjo.
R. Trimailienei taip pat liko skirta beveik 35 tūkst. eurų bauda dėl kyšininkavimo ir neteisėto ginklo laikymo.
Teismas taip pat uždraudė jai trejus metus dirbti su nemokumo proceso administravimu siejamą veiklą, iš R. Trimailienės konfiskuotas per kratas rastas neteisėtai laikytas itališkas revolveris bei du šoviniai.
Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Ričardas Gailevičius R. Trimailienei siekė penkerių metų ir septynių mėnesių laisvės atėmimo bausmės, bet buvusi bankroto administratorė palikta laisvėje.
R. Trimailienę pareigūnai sulaikė 2018 metų kovą.
Naujausi komentarai