Kaulijimo sindromas Pereiti į pagrindinį turinį

Kaulijimo sindromas

2002-09-17 00:00

Kaune išrinktam parlamentarui Kęstučiui Glaveckui kelia nuostabą miesto vadovų pastangos sostinėje gauti lėšų

Kaune išrinktam parlamentarui Kęstučiui Glaveckui kelia nuostabą miesto vadovų pastangos sostinėje gauti lėšų

“Kaunui ne tik trūksta pinigų, bet ir būdų, kaip efektyviai juos panaudoti. Tačiau sprendimas parduoti Kauno elektrinę yra sveikintinas”, - įsitikinęs vienas pretendentų į šalies Prezidento postą Kęstutis Glaveckas. Apsilankęs “Kauno dienos” redakcijoje jis išdėstė savo nuomonę, kodėl antrasis šalies miestas stokoja investicijų, o miesto vadovams niekaip nesiseka “pramušti” pinigų Kaunui sostinės koridoriuose.

Su ištiesta ranka

“Kaunas ilgai neturėjo vizijos. Tiesą sakant, jis jos neturi ir dabar. Keista, kad strateginis miesto planavimas, investicijų reikalai patikėti ne miesto vadovui, o kokiam nors Valdybos nariui. Miestui neigiamai atsiliepė nestabili vietos politinė situacija. Juk dar visai neseniai buvo laikas, kai visų valstybių ambasadoriai dėl tam tikrų priežasčių ignoravo Kauną. Tai apie kokias mes galime kalbėti investicijas”, - nešykštėjo kritikos Seimo narys.

Kauno Dainavos apygardoje į Parlamentą išrinktas K.Glaveckas prisipažino, kad Kauno merų pastangos gauti lėšų kartais jam kelia nuostabą. “Jei Vilniaus ir Klaipėdos vadovai pristato konkrečius projektus, planus, susiranda fondus, kurie galėtų iš dalies remti projektus, tai laikinosios sostinės “galvos” pas premjerą atvyksta tik su ištiesta ranka. Niekada nemačiau Kauno mero, kalbančio iš Seimo tribūnos”, - stebėjosi pašnekovas. Pasak jo, esant tokiai situacijai sunku tikėtis, kad Kaunui pavyks gauti tiek lėšų, kiek reikia minimalioms reikmėms.

Politikai - mažiau reikšmės

Santūriai kandidatas į prezidentus atsiliepia į nuomonę, jog reikėtų leisti skelbti tiesioginius mero rinkimus. “Nereikia laukti mesijo, kuris neva galėtų išgelbėti miestą. Be to, mero ir miesto tarybos santykiai turi būti šilti”, - sakė K.Glaveckas.

Lietuvoje netylant šurmuliui dėl tariamos energetinės priklausomybės nuo Rusijos, K.Glaveckas nemano, kad “Lietuvos dujų” investuotoju ir Kauno elektrinės šeimininku tapus bendrovei “Gazprom”, mūsų šaliai gali grėsti spaudimas. “Man kartais tenka susitikti su jaunais Rusijos verslininkais, ir aš neabejoju jų sugebėjimais bei kvalifikacija “daryti pinigus”. Jaunesnei Rusijos verslininkų kartai politika teikia mažiau reikšmės, orientuojamasi į tai, kaip pagerinti verslo galimybes, o ne į politinius žingsnius”, - sakė K.Glaveckas.

Todėl jis neabejoja, kad “Gazprom” pasiūlymai dėl Kauno elektrinės buvo kur kas geresni nei kitų kandidatų į miesto įmonę. Centro sąjungos vadovas kauniečiams šilumą gaminančios elektrinės pardavimą laiko sveikintinu dalyku. “Nuoma tėra tarpinis variantas. O naujieji šeimininkai bus suinteresuoti įmonės gyvavimu, jos plėtra. Be to, tai nemažos investicijos, padėsiančios nusimesti skolų naštą”, - pardavimo variantą gynė habilituotas mokslų daktaras K.Glaveckas.

Bėga į sostinę

Vaikščiodamas Laisvės alėja Seimo narys pastebėjo, kad centrinė miesto gatvė itin išgražėjo. “Tačiau pakėlus akis matosi, kad atnaujinti tik pirmi aukštai. Tačiau aukščiau dar viskas apleista. Todėl esu įsitikinęs, kad gerai besitvarkančius verslininkus reikėtų atleisti nuo dalies mokesčių”, - mąstė K.Glaveckas.

Antrajame šalies mieste išrinktą parlamentarą labiausiai liūdina kauniečių nusivylimas valdininkais, netikėjimas paties miesto perspektyva. Kiek man yra žinoma, Vilniuje daugybę butų perka kauniečiai. Vadinasi jie bėga arba žada bėgti iš laikinosios sostinės”, - nuogąstavo K.Glaveckas. Jis mano, kad Kaune klestintis smulkusis verslas miesto neišgelbės - “reikia remti vidutinį”.

Kaune išrinkti Seimo nariai, pasak K.Glavecko, yra per silpna jėga parlamente, galinti kažką keisti sprendžiant Kauno reikalus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų