Pereiti į pagrindinį turinį

Kontaktų mainai: kai susitinka žmonės ir idėjos

2012-02-26 16:35
Kontaktų mainai: kai susitinka žmonės ir idėjos
Kontaktų mainai: kai susitinka žmonės ir idėjos / Shutterstock nuotr.

Neformalioje aplinkoje apsimainyti vizitinėmis kortelėmis, susipažinti ir pasidalyti verslo idėjomis su daugiau nei šimtu bendraminčių netrukus bus galima ir Lietuvoje.

Renginys atkeliaus į šalį

Kostiumuotų, tik iš darbo ištrūkusių žmonių šurmulys, neformalūs bei dalykiniai pašnekesiai apie verslo planus ar tik besimezgančias idėjas ir bendraminčių paieška – tai galima įsivaizduoti, išgirdus apie Vakaruose paplitusius kontaktų mainų renginius. Netrukus su tuo galės susipažinti ir mūsų šalies jaunimas.

HSBC banko Vašingtone viceprezidentas, asociacijos „Georgetown Business Association“ prezidentas, daugelio organizacijų valdybos narys Rokas Beresniovas ir tarptautinių festivalių, ne pelno siekiančių organizacijų ir bendrovių vadovas pianistas Edvinas Minkštimas užsimojo dalelę Vakarų kultūros perkelti į Lietuvą. Kovo pabaigoje didžiuosiuose šalies miestuose vyks bene pirmieji Lietuvoje kontaktų mainai.

„Mes labai stipriai jaučiame savo lietuviškas šaknis ir norime kiek galėdami prisidėti prie Lietuvos gyvenimo. Todėl matome prasmę ne tik grįžti į šalį aplankyti šeimos ir bičiulių, bet ir bandyti teigiamai paveikti Lietuvos vystymąsi, pritraukti galimybių į Lietuvą ir taip padėti kitiems žmonėms. Jiems padėdami padedame ir sau“, – sakė E.Minkštimas.

Renginio organizatoriai teigė, kad taip siekiama paraginti šalies jaunimą būti labiau visuomeniškiems, atviresniems, nebijoti bendrauti ir megzti profesinių ryšių. Anot jų, kontaktų mainai sudaro galimybę tiesiogiai bendrauti su verslo, sporto, kultūros, visuomeninės veiklos lyderiais, jų komandomis ir tarpusavyje.

Vakarietiškos šaknys

R.Beresniovas pasakojo, kad kontaktų mainai yra Vakarų kultūrai būdingas renginys, o Lietuvoje jo tradicijų dar nėra. Anot pašnekovo, svetur žmonės jau žino tokių renginių vertę, todėl jie yra populiarūs ir jų poreikis kyla natūraliai: „Vakaruose kontaktų mainų renginiai yra netgi susiskirstę pagal sritis. Lietuvoje esame buvę keliuose tokio pobūdžio renginiuose, tačiau matyti, kad šalyje dar nėra kontaktų mainų kultūros, o žmonės į juos ateina pasikalbėti su keliais pažįstamais.“

E.Minkštimas buvo įsitikinęs, kad taip yra dėl to, jog dar nesuvokiama profesinių kontaktų mainų, taigi ir profesinės aplinkos kūrimo, prasmė. Todėl, jo manymu, net ir jaučiantys poreikį plėsti akiratį jauni profesionalai neturi didelio pasirinkimo, kur po darbų galėtų tai padaryti.

„Baigę savo darbus bankuose, įstaigose ar advokatų kontorose jie neturi pasirinkimo, kur galėtų truputį atsipalaiduoti ir neformalioje aplinkoje pabendrauti su bendraminčiais, jaunais profesionalais, kurie ko nors siekia, ką nors kuria, dalijasi mintimis ir ieško vieni kitų. O juk taip gimsta ne viena puiki partnerystė, ne vienas geras projektas. Kartais ir naujos įmonės susikuria atradus bendraminčių“, – pasakojo E.Minkštimas.

Vis dėlto pašnekovas sakė dalies vakarietiškų tradicijų į mūsų šalį perkelti nesibaiminantis, netgi atvirkščiai. Jo manymu, profesionaliai žengti pirmuosius žingsnius kontaktų mainų kultūros link reikia kuo greičiau.

Skirs jaunimui

Renginio iniciatoriai sakė, kad Vakaruose kontaktų mainai paprastai nėra orientuoti į jaunimą ar tam tikrą amžiaus grupę. Pasak R.Beresniovo, į juos paprastai susirenka lygiaverčiai, savo srityje pasiekę žmonės, kurie sėkmės receptais gali pasidalyti su kitais.

„Pavyzdžiui, Amerikoje tokie renginiai vyksta labai seniai, todėl žmonės, nepriklausomai nuo amžiaus ar pareigų, jau iš patirties supranta jų svarbą. Dėl to ten kartos tarsi susimaišiusios, nėra jų susiskirstymo“, – sakė E.Minkštimas.

Anot jo, Lietuvoje nuspręsta sukurti savitą kontaktų mainų renginį ir orientuotis į jaunimą – į būsimus šalies lyderius, augančius jaunus profesionalus: „Tikrai tikime, kad šie žmonės bus vėliavos nešėjai ir kad jiems kontaktų mainai šiuo metu yra aktualiausi. Todėl jie greičiausiai supras šių renginių prasmę ir vėliau ją perduos kitiems.“

 

R.Beresniovas neabejojo, kad palaikymo jauniems žmonėms niekada nėra per daug, o kontaktų mainai padeda gerinti savo profesinę aplinką, plėsti pažinčių ratą. Pažintys, anot jo, įpareigoja jaunus žmones atitinkamai elgtis ir laikytis tam tikro gyvenimo būdo, skatina tobulėti, domėtis.

Kalbant apie kontaktų mainų vertę, nereikėtų pamiršti ir daug pasiekusių profesionalų, kuriems, atrodytų, pažintys su ne tokiais patyrusiais žmonėmis negali atnešti ypatingos naudos. E.Minkštimas įsitikinęs, kad net ir sėkmingą verslą turintys profesionalai visuomet dairosi naujų galimybių ir idėjų, ieško įdomių žmonių, su kuriais ateityje būtų galima bendradarbiauti.

Daug pasakyti mažai šnekant

Kontaktų mainai – tai ne žaidimas. Pašnekovui padarytas įspūdis, sklandžiai išdėstytos mintys ar netgi tinkamas pasisveikinimas yra dalis galimos sėkmės versle ir siekiant atrasti partnerį savo idėjoms įgyvendinti. Yra tik viena galimybė sudaryti gerą pirmą įspūdį nepažįstamiems.

R.Beresniovas patikino, kad kontaktų mainų renginiuose taisyklių nėra, esą žmonės jau natūraliai žino, kokių tikslų ir lūkesčių turėdami dalyvauja. Tačiau Lietuvoje, anot jo, kontaktų mainai yra naujovė, todėl pirmiesiems dalyviams jis patarė užsibrėžti tikslą pabendrauti su kuo daugiau žmonių: „Nereikia ateiti su draugu, stovėti kampe ir tarpusavy šnekučiuotis. Tuomet nėra jokios prasmės dalyvauti. Svarbu nebijoti būti iniciatyviam ir pačiam prieiti prie nepažįstamo žmogaus, prisistatyti, pabandyti greitai suprasti pašnekovo sritį, interesus, kuo jis domisi.“

Jis taip pat pabrėžė, kad dalyviai turėtų paruošti namų darbus ir išgryninti savo idėjas, kad per pokalbį galėtų tinkamai jas išdėstyti potencialiems darbdaviams ar partneriams: „Tai galima pavadinti savotišku pokalbiu lifte – kai pirmame aukšte į liftą įlipęs su svarbiu žmogumi, įmonės vadovu ir paklaustas, kuo užsiimi, turi spėti papasakoti apie save, iki pasieki 38-ą aukštą.“

Sąlyga – būti drąsiam

Paklaustas, ar lietuviai nėra pernelyg nedrąsūs ir išdrįs lygiavertiškai bendrauti su daugiau už save pasiekusiais, E.Minkštimas pripažino, kad jaunimo nedrąsa yra kultūrinis bruožas, gal ir auklėjimo padarinys. Tačiau patikino, kad gebėjimas bendrauti priklauso nuo paties žmogaus.

„Tiesiog reikėtų prieiti prie kito žmogaus be jokios išankstinės nuostatos, juo labiau neigiamos, kad žmogus tave vertins kritiškai arba pamanys ką nors bloga. Tai mūsų pačių įsitikinimas, mes patys susikuriame tokį diskomfortą“, – sakė jis.

Todėl jis jaunimą būsimame renginyje ragino parodyti motyvaciją, norą sužinoti ir išmokti, darbštumą, minimalų profesionalios etikos išmanymą.

„Reikėtų atkreipti dėmesį į daug mažų dalykų, kurie pro patyrusias akis nepraslysta: tinkamą aprangą, verslo kortelių turėjimą, sugebėjimą dėmesingai išklausyti prieš klausiant, žiūrėjimą į akis kalbant, domėjimąsi savo sritimi ar ta, į kurią norima įsitraukti“, – sakė E.Minkštimas.


„Diena Media News“ kontaktų mainai

Miestas Vieta Data Laikas

Vilnius – Nacionalinė dailės galerija kovo 27 d. 18–20 val.

Kaunas – „Žalgirio“ arenos amfiteatras kovo 28 d. 18–20 val.

Klaipėda – Koncertų salė kovo 29 d. 18–20 val.

Daugiau informacijos ir registracija: www.diena.lt/kontaktu-mainai

Organizatoriai: UAB „Diena Media News“

Iniciatoriai: R.Beresniovas, E.Minkštimas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų