Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione pasibaigė ilgai lauktos 2012-ųjų metų Europos čempionato atrankos rungtynės tarp Lietuvos ir Ispanijos rinktinių. Lietuviams sukurti stebuklo nepavyko. Pasaulio ir Europos čempionai iškovojo pergalę 3:1. Tokiu pačiu rezultatu pasibaigė ir pirmasis šių komandų tarpusavio mačas Salamankoje.

Ispanai po 19-ąją minutę Xavi Hernandezo tikslaus smūgio išsiveržė į priekį, tačiau lietuvių šansus antrajame kėlinyje buvo atgaivinęs fantastiško grožio įvartį pelnęs Marius Stankevičius.

Vis dėlto susitikimo pabaigoje ispanai įrodė savo klasę. 70-ąją minutę po greitos jų atakos kamuolį į savo vartus buvo priverstas pasiųsti Tadas Kijanskas, o 83-ąją minutę tašką rungtynėse padėjo Juanas Manuelis Mata.

Komandos rungtynes pradės tokiomis sudėtimis:

Lietuva: Žydrūnas Karčemarskas, Marius Stankevičius, Andrius Skerla, Marius Žaliūkas, Tadas Kijanskas, Deividas Šemberas, Mindaugas Panka, Edgaras Česnauskis, Saulius Mikoliūnas, Tomas Danilevičius, Darvydas Šernas.

Ispanija: Ikeras Casillas, Alvaro Arbeloa, Raulis Albiolis, Gerardas Pique, Andonis Iraola, Xabi Alonso, Javo Martinezas, Xavi Hernandezas, Davidas Villa, Fernando Llorente, Santi Cazorla.

Rungtynių teisėjas - Laurentas Duhamelis (Prancūzija)

Rungtynės prasidėjo. Ispanijos rinktinė nuo pat pirmų minučių perėmė iniciatyvą. Lietuviai - besiginančių vaidmenyje.

5-ąją minutę pavojingas epizodas prie ispanų vartų. Saulius Mikoliūnas gavo kamuolį baudos aikštelėje, tačiau jo smūgį blokavo Raulis Albiolis. Maža to, lietuviui užfiksuota pražanga.

12-ąją minutę pirmas pavojingas smūgis į Lietuvos vartus. Po gražios kombinacijos iš maždaug 15 metrų į vartus smūgiavo Santi Cazorla, tačiau Žydrūnas Karčemarskas smūgį atrėmė.

Ispanų teritorinė persvara niekam nekėlė abejonių, tačiau mūsiškiai taip pats sugebėjo epizodais palaikyti kamuolį.

Vis dėlto 19-ąją minutę ispanai pasiekė savo. Po Xavi Hernandezo smūgio iš maždaug 20 metrų kamuolys lietė ispaną bandančio uždengti Deivido Šembero koją ir rikošetu įskriejo į Ž.Karčemarsko ginamus vartus. Lietuvos vartininkas buvo bejėgis. Ispanija išsiveržė į priekį 1:0.

25-ąją minutę ispanai surengė vieną gražiausių atakų pirmajame kėlinyje, tačiau J.Martinezo smūgį iš maždaug dešimties metrų atrėmė Ž.Karčemarskas.

Iš karot po šio epizodo kilo pavojus prie svečių vartų, tačiau Darvydo Šerno tolimas smūgis praskriejo virš vartų.

39-ąją minutę ispanai turėjo šimtaprocentinę progą persvarą padvigubinti, tačiau Fernando LLorente'ės iš arti smūgiuotą kamuolį vėl atrėmė įspūdingai sužaidęs Ž.Karčemarskas.

Kėlinio pabaigoje lietuviai šiek tiek dažniau lankėsi prie pasaulio čempionų vartų, tačiau išpešti kažko pavojingesnio nepavyko.

Prieš pat pirmo kėlinio pabaigą skelbiantį švilpuką tolimu stiprius smūgiu pasižymėjo Mindaugas Panka, tačiau Ikeras Casillasas buvo vietoje.

Antrasis kėlinys prasidėjo klastingu Xabi Alonso smūgiu - kamuolys praskriejo virš vartų.

51-ąją minutę F.LLorente suklaidino du varžovus ir pavojingai smūgiavo į vartus, tačiau šeimininkus vėl gelbėjo Ž.Karčemarskas.

54-ąją minutę vietoj Davido Villos aikštėje pasirodė Davidas Silva.

57-ąją minutę rezultatas tapo lygus. Užsitęsusi lietuvių ataka baigėsi tuo, kad prie atšokusio kamuolio pirmas suskubo Marius Stankevičius ir fantastišku smūgiu iš maždaug 28 metrų į apatinį vartų kampą rezultatą išlygino - 1:1.

Praleidę įvartį Vicente del Bosque'ės auklėtiniai pastebimai suaktyvėjo. Kamuolys beveik visuomet priklausė Ispanijos futbolininkams.

65-ąją minutę Xabi Alonso pavojingą baudos smūgį iš 27 metrų atrėmė Ž.Karčemarskas.

70-ąją minutę ispanai kairiuoju kraštu surengė greitą ataką. Tadas Kijanskas bandydamas nutraukti perdavimą F.Llorrentei iš kelių metrų pasiuntė kamuolį į savus vartus - 1:2.

R.Žutautas atliko antrąjį keitimą. Vietoj S.Mikoliūno aikštėje pasirodė Ramūnas Radavičius, o netrukus Darvydą Šerną pakeitė Tadas Labukas.

Kaune pradėjo snigti.

81-ąją minutę labai tolimas Tado Labuko smūgis, tačiau I.Casillasas sugebėjo sureaguoti.

83-ąją minutę svečiai surengė gražią ataką. Juanas Manuelis Mata sužaidė "sienelę" su F.Llorente ir atsidūręs vienas prieš Ž.Karčemarską pelnė trečią įvartį - 1:3. Šiame epizode visas rungtynes gana neblogai veikusi gynybos linija visiškai subyrėjo.

R.Žutautas atliko paskutinį keitimą. Tomą Danilevičių pakeitė Dominykas Galkevičius.

Sergio Ramosas pakeitė Gerardą Pique.

Lietuviams stebuklo sukurti nepavyko. Ispanijos rinktinė iškovo pergalę 3:1 ir toliau išlieka užtikrinta I atrankos grupės lydere.

Kitose grupės rungtynėse šiandien čekai 2:0 įveikė absoliutų autsaiderį Lichtenšteiną.