Jaunimas startavo dramatiška pergale

2009-07-16 21:45
Jaunimas startavo dramatiška pergale / Diena Media nuotr.

Dvi netaiklios varžovų baudos paskutinėmis ketvirto kėlinio sekundėmis lėmė Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) rinktinės pergalę. Pirmosiose Europos čempionato rungtynėse Rimvydo Samulėno auklėtiniai 73:71 (15:13, 20:18, 18:20, 20:20) nugalėjo Juodkalniją, rašo basketnews.lt.

Įpusėjus trečiam kėliniui mūsiškiai pirmavo 9 taškais (45:36), bet ketvirto kėlinio viduryje jau patys buvo besivejančiųjų vaidmenyje (57:65).

Likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes Donatas Motiejūnas tritaškiu sumažino atsilikimą iki 3 taškų (66:69), o dar po pusantros minutės Juškevičius dvitaškiu su pražanga išlygino rezultatą - 69:69.

Tas pats Juškevičius netrukus dviem baudomis išvedė lietuvius į priekį, bet likus žaisti 35 sekundes rezultatą išlygino Nikola Vučevičius.

Pergalingą metimą pataikė Šarūnas Vasiliauskas. Likus žaisti 23 sekundes jis įmetė dvitaškį ir persvėrė rezultatą 73:71.

Besibaigiant mačui lietuviai pražanga sustabdė Filipą Barovičių, bet šis nepataikė nė vienos baudos ir padovanojo pergalę Lietuvai.

Lietuvos jaunimo rinktinė: Donatas Motiejūnas 15 (6/7 dvit., 1/2 trit., 8 atk. kam.), Adas Juškevičius 12 (6 atk. kam.), Mindaugas Kuzminskas 9, Žygimantas Janavičius (9 atk. kam., 5 kld.), Vytenis Lipkevičius ir Šarūnas Vasiliauskas po 8, Vaidas Čepukaitis 6, Simas Buterlevičius 5, Edgaras Želionis 2.

Rytoj lietuvaičiai žais su Izraelio, o šeštadienį - su Turkijos jaunimo rinktinėmis. Į kitą etapą pateks 3 geriausios grupės komandos.