Penktadienį Vilniaus arenoje Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė nusileido prancūzams rezultatu 67:73.

Pirmas kėlinys

Lietuvos rinktinės startinis penketas: R.Javtokas, S.Jasaitis, D.Songaila, M.Kalnietis,  R.Kaukėnas.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Vilniaus arenoje žaidžia įtemptas rungtynes su nacionaline Prancūzijos komanda. Pirmąją ataką pradeda prancūzai, jiems taškų pelnyti nepavyksta. Lietuviams pirmuosius du taškus pelno Rimantas Kaukėnas. Po kelių taiklių prancūzų metimų rezultatas 4:5 Lietuvos nenaudai. Rezultatatą lietuvių naudai persveria Robertas Javtokas.

Lietuvos rinktinė atakuodama pažeidžia trijų sekundžių taisyklę. Kamuolys prancūzų rankose. 7:6. Prancūzų ataka baigiasi nesėkmingai. Nepasiseka ir lietuviams. Į ataką grįžęs N.Batumas pataiko tritaškį. Lietuvių naudai rezultatą persveria D.Songaila, prancūzai atsako taikliu dvitaškiu. 7:11.

S.Jasaitis po sėkmingos prancūzų atakos švelnina lietuvių atsilikimą. 10:13. Gynyboje prasižengia S.Jasaitis. Prancūzai pataiko du baudos metimus. D.Songailą keičia K.Lavrinovičius. Prasižengia T.Parkeris. Lietuviai tęsia ataką.  M.Pocius pataiko dvitaškį. 12:15.

Likus žaisti pusantros minutės prasižengia prancūzai. P.Jankūnas pataiko vieną baudos metimą. J.Valančiūnas iškart po to pataiko dvitaškį, po kurio prancūzai įmeta tritaškį. 16:18.

Antras kėlinys

Pirmą šio kėlinio ataką pradeda lietuviai, tačiau ji baigiasi nesėkmingai. Lietuvos komanda apsigina ir  grįžta į ataką.  M.Pocius sužingsniuoja. Aikštėje T.Delininkaitis ir S.Jasaitis.  N.Cola pataiko dvitaškį. 15:20.

N. de Cola pataiko du baudos metimus. Po nesėkmingo lietuvių puolimo prancūzai pataiko dar du taškus. Lietuvių ataka vėl nesėkminga, nepasiseka ir prancūzams.

Lietuvos komandos minutės pertraukėlė.

Po jos du taškus lietuvių komandai pelno M.Kalnietis. N. de Cola taip pat atsako taikliu dvitaškiu. Likus pusei minutės fiksuojama pražanga puolime. Lietuvos komandos mestas kamuolys išsisuka iš krepšio. Pražanga gynyboje fiksuojama P.Jankūnui. Aikštėje D.Songaila.  Vėl du taškus prancūzams pelno N. de Cola. 20:26.

Baudas meta D.Songaila. Vienas metimas taiklus. 21:26. N.Batumas pataiko. 21:28.

K.Kemzūros minutės pertraukėlė. Po jos sėkminga lietuvių ataka. 25:30. Gynyboje prasižengia R.Javtokas. J.Noah meta baudas. Abi baudos taiklios. 25:32. T.Parkeris sužingsniuoja. Kamuolys lietuvių rankose. R.Javtokas dėjimu iš viršaus mažina prancūzų pranašumą.

Prancūzų minutės pertraukėlė po lietuvių spurto.

Iki kėlinio pabaigos likus daugiau kaip minutei, T.Parkeris pataiko sudėtingą dvitaškį. 27:34. Ch.Kahudi prasižengia gynyboje. Prancūzai prašo dar vienos minutės pertraukėlės. Po jos du Š.Jasikevičiaus baudų metimai. Vienas metimas taiklus.

Gindamasisi prasižengia S.Jasaitis. Prancūzai tęsia ataką. Ji paskutinė šiame kėlinyje ir nesėkminga. 28:34.

Trečias kėlinys

Prancūzijos komanda pradeda nesėkminga ataka. Lietuviai apsigina. Prancūzai grįžta į ataką. Ji nesėkminga ir grįžęs į ataką S.Jasaitis pataiko tritaškį, tačiau po to seka ir taikliu dvitaškiu pasibaigus prancūzų ataka. 31:38. Gindamasis prasižengia J.Noah. P.Jankūnas pataiko vieną baudos metimą. 32:38.  S.Jasaičio tritaškis nepasiekia tikslo. Prancūzai grįžta į ataką.

Ji baigiasi nesėkmingai. S.Jasaitis pataiko du taškus. Batumas atsako tritaškiu. 34:41.  Likus žaisti daugiau kaip šešias minutes  nesėkmingai prasižengia prancūzų ataka. R.kaukėnas pataiko tritaškį. 37:41. Prancūzų ataka nesėkminga. Po jos seka dar vienas lietuvių reidas po prancūzų krepšiu. 39:41. Dvitaškio autorius - R.Javtokas.

Prancūzų minutės pertraukėlė. Likus penkioms minutėms iki kėlinio pabaigos lietuviai atkovoja kamuolį, tačiau J.Valančiūnui fiksuojama pražanga puolime. Prancūzai susigrąžina kamuolį. Ataka nesėkminga. Nepasiseka ji ir Lietuvos komandai. Vietoj R.Kaukėno aikštėje M.Pocius ir Š.Jasikevičius. Antrą komandinę pražangą „uždirba“ J.Valančiūnas.

Gynyboje prasižengia Š.Jasikevičius. Tai tik trečioji komadinė lietuvių pražanga. Grįžęs į gynybą S.Jasaitis pataiko tritaškį. 42:41. Taip pat prasižengia prancūzai.

Lietuvia grįžta į ataką. Ji nesėkminga. Prancūzai du kartus prasižengia gynyboje. J.Valančiūnas pataiko du baudos metimus. 44:41. Po to ataką sėkmingai baigai prancūzai. Vėl pasižymi J.Valančiūnas. 46:43.  Kėlinio pabaigos sirena.

Ketvirtasis kėlinys

Lemiamą kėlinio pirmąjį dvitaškį pataiko K.Lavrinovičius. 48:43. Tačiau Kšyštofui iš karto fiksuojama pražanga. Prancūzijos komandos ataka nesėkminga. Prancūzai surengia lengvą ataką. 48:45.

Vėl sėkminga prancūzų ataka. J.Valančiūnas atsako taikliu dvitaškiu. 50:47. B.Dialas taip pat atsako taikliu dvitaškiu. Likus žaisti septynias minutes, taiklus tritaškis. Prancūzai, tačiau Š.Jasikevičius lygina rezultatą.  N. de Colo pelno dar du taškus. Aikštėje R.Javtokas ir R.Kaukėnas. 52:54.  M.Kalnietis lygina rezultatą. 54:54.  Likus žasiti pusę kėlinio prasižengia K.Lavrinovičius. Prancūzijos komadna pataiko du baudos metimus. 54:56.

Prancūzai vėl prie lietuvių krepšio. M. de Colo pataiko dvitaškį. 54:58. Lietuvos komandos minutės pertraukėlė.

Lieka žaisti keturias su puse minutės.  Grįžęs į aikštę T.Parkeris pataiko dvitaškį. 54:60. Pražanga puolime M.Kalniečiui. Jį keičia Š.Jasikevičius. M. de Colo pataiko dvitaškį 54:62. Rezultatą švelnina lietuviai. 57:62. Tony Parker pelno sudėtingus taškus. S. Jasaitis nepataiko tritaškio. Taškus pelno J. Valančiūnas. Prancūzų ataka nesėkminga, kamuolį atima lietuviai ir Š. Jasikevičius pelno tritaškį. 62:66. Prasižengia S. Jasaitis. Baudas meta B. Djawo. Abi jos sėkmingos.  62:68. Po to dar viena staigi prancūzų ataka. 62:70.

J.Noah pataiko du baudos metimus. Prieš finalinę sireną taiklus S.Jasaičio tritaškis. Nuaidėjus finalinei sirenai, rezultatas - 67:73.