LMKL ketvirtfinalyje „Fortūna“ po dviejų pratęsimų palaužė šiaulietes

2013-03-27 00:51

LMKL ketvirtfinalis prasidėjo drama Klaipėdoje, kur „Fortūna“ po dramatiškos kovos ir dviejų pratęsimų 83:79 (10:9, 19:11, 16:14, 18:29, 12:12, 8:4) palaužė Šiaulių „Rūtą-Universitetą“. „Fortūnos“ ekipa džiaugėsi išsigelbėjusi, „Rūtos-Universiteto“ – sugebėjusi mesti tokį iššūkį varžovėms.

Atsakomosios rungtynės vyks kovo 30 d. Šiauliuose. Ketvirtfinalyje žaidžiama iki dviejų pergalių.

Po trijų kėlinių atrodė, kad jokių netikėtumų ketvirtajame kėlinyje nebus, tačiau „Rūtos-Universiteto“ žaidėjos manė kitaip ir pakilo į žūtbūtinę kovą. Išplėšusios pratęsimą, jos sugebėjo pirmauti net žaisdamos be pražangų limitą išeikvojusių lyderių Santos Okockytės ir Lidijos Panasiuk. Ir tik meistriškas Tatsianos Likhtarovič tritaškis kartu su pirmojo pratęsimo pabaigą skelbiančia sirena išgelbėjo „Fortūną“ nuo nesėkmės.

„Tikiuosi, tokia pamoka su sėkminga pabaiga komandai išeis į naudą, - po fantastiško mačo tarstelėjo „Fortūnos“ strategas Dalius Ubartas. – Manau, trys ramūs kėliniai užmigdė mano auklėtines, o varžovės ketvirtajame įjungė aukštesnę pavarą. Toks jau yra moterų krepšinis – čia sunku ką nors nuspėti. Ir įdomu, kuriai komandai šios rungtynės bus didesnis smūgis – ar mums, taip gana netikėtai sulaukus tokio pasipriešinimo, ar „Rūtai“, kuri jau laikė pergalę rankose baigiantis pirmajam pratęsimui ir pralaimėjo rungtynes, komandai surinkus 91 naudingumo balą?“

Šiaulietėms prisivijus „Fortūną“, aikštėje užvirė tikras nervų karas, būdingas atkrintamosioms varžyboms. D.Ubartas akcentavo, kad jo ekipa stebuklingai išsigelbėjo baigiantis pirmajam pratęsimui, kai likus 6 sek. po netaiklaus šiauliečių antrojo baudos metimo dvi legionierės – Garkeiva Council ir T.Likhtarovič surengė pavyzdinę žaibišką ataką, pasibaigusią taikliu tritaškiu. „Visa laimė, kad varžovės mūsų nesustabdė baudomis – dviejų taiklių metimų mums jau būtų neužtekę rezultatui išlyginti“, - pasidžiaugė D.Ubartas.

Treneris tikisi, kad puikiai sužaidusios, ypač lemiamu metu, komandos legionierės privers pasitempti ir lietuvaites. Beje, „Fortūnos“ krepšininkės prametė net 15 baudų, o „Rūtos-Universiteto“ žaidėjos kovą dėl kamuolio laimėjo 61-48.

„Rūtos-Universiteto“ treneris Arūnas Kačerauskas dėkojo savo auklėtinėms už parodytą charakterį ir kovingumą. „Manau, buvome verti pergalės, tačiau rezultatas yra kitoks. Vis dėlto džiaugiuosi – „Fortūna“ labai stipri komanda, o mes sugebėjome atsitiesti ir mesti rimtą išškį. Tikiuosi, kad tokios rungtynės psichologiškai mums bus naudingesnės. Visą sezoną vejamės „Fortūną“, kiekvienas rungtynes pralaimime vis mažesniu skirtumu, tad Šiauliuose tikimės pagaliau laimėti. Kažkas jau atkreipė dėmesį, kad čempionate kartojasi praėjusio sezono scenarijus, tad mes turėtume patekti į pusfinalį“, - optimistiškai į ateitį po dramatiškos kovos Klaipėdoje žiūrėjo A.Kačerauskas.

Pasak jo, lemtinga klaida padaryta, kai žaidėjos nesustabdė pražangomis varžovių baigiantis ketvirtajam kėliniui. Be to, jų ir atsarginių žaidėjų suolas trumpesnis, o tai turėjo didžiulės įtakos žaidžiant pratęsimus.

Rezultatyviausios „Fortūnos“ žaidėjos: T. Likhtarovič – 28 taškai, G. Council - 22, Monika Grigalauskytė – 11 (atkovojo 11 kamuolių).

„Rūtos-Universiteto“: Julita Bungaitė – 19 taškų, Santa Okockytė - 18, Sandra Baliutavičiūtė – 12 (atkovojo 11 kamuolių).