Pereiti į pagrindinį turinį

Stalo teniso elite – ir ryški lietuvės žvaigždė

2010-09-20 23:15
Stalo teniso elite – ir ryški lietuvės žvaigždė
Stalo teniso elite – ir ryški lietuvės žvaigždė / ec2010.ping-pong.cz nuotr. - R.Paškauskienė (kairėje) ir O.Fadejeva atstovauja tam pačiam Prancūzijos klubui.

Lietuvos stalo tenisininkė Rūta Paškauskienė šeštajame iš eilės Europos čempionate iškovojo medalius. Šį kartą – du: aukso ir bronzos.

Auksas – ir klubo draugei

Jau skelbėme, kad Ostravoje (Čekija) įvykusiose Senojo kontinento pirmenybėse R.Paškauskienė su Oksana Fadejeva laimėjo moterų dvejetų varžybas – lietuvės ir rusės duetas finale 4:0 sutriuškino Olandiją reprezentavusias kinę Jie Li ir rusę Jeleną Timiną.

"Mane šiek tiek nustebino tai, kad gana lengvai laimėjome šį mačą. Pažiūrėję pusfinalį, kuriame Jie Li ir J.Timina įveikė praėjusių metų Europos čempiones rumunes Danielą Dodean ir Elizabetą Samarą, mes su Oksana rengėmės žūtbūtinei kovai", – po pergalės kalbėjo Lietuvos stalo tenisininkė.

R.Paškauskienė ir O.Fadejeva atstovauja tam pačiam Prancūzijos klubui – "U.S. St.Berthevin-St.Loup du Dorat".

Vienetų turnyro pusfinalyje R.Paškauskienė 1:4 pralaimėjo Austrijos kinei Jia Liu ir užėmė trečiąją vietą.

"Aš labai ilgai laukiau progos atsirevanšuoti. Ši dvikova buvo sunki, panašiai kaip šachmatų partija", – sakė Jia Liu, 2008-ųjų Europos čempionato finale 2:4 nusileidusi būtent lietuvei.

Sėkmę garantavo patirtis

– Rūta žaidė čempioniškai – ramiai, racionaliai, visokeriopai panaudodama savo patirtį ir meistriškumą. Buvo sudėtingų dvikovų, tačiau ji nesikarščiavo ir užtikrintai siekė tikslo, – sakė portalui iš Ostravos sugrįžusi Lietuvos moterų stalo teniso rinktinės vyriausioji trenerė ir R.Paškauskienės mama Romualda Garkauskienė.

Kokios įtakos pergalei Europos čempionato dvejetų turnyre turėjo tai, kad R.Paškauskienė su O.Fadejeva treniruojasi ir žaidžia tame pačiame klube?

– Klubų varžybose jos dvejetu nežaidžia. Šį kartą abi puikiai suprato ir papildė viena kitą, buvo greitos, staigios, išradingos taktiškai.

Ko pritrūko vienetų pusfinalyje įveikti kinę Jia Liu?

– Dvikovos pradžioje Rūta kelis kartus suklydo – neatmušė stipriai įsukto kamuoliuko, tokių pat aukštų padavimų ir nerado efektyvių priešnuodžių. Kinė įgijo persvarą, o vėliau vis pasinaudodavo šiuo savo žaidimo technikos koziriu.

Kodėl Rūta iš Ostravos išvyko į Prancūziją, o ne į Lietuvą?

– Rugsėjo 21-ąją prasideda Prancūzijos čempionatas, jos klubas savo arenoje žais pirmojo turo mačą.

Po komandų ir asmeninių varžybų Europos čempionate dar liko jėgų kitoms kovoms?

– Rūta dabar labai geros sportinės formos. Be to, Ostravoje mums pagelbėjo Rusijos rinktinės masažuotojas – jis padėdavo atgauti jėgas ne tik O.Fadejevai, bet ir Rūtai. Mūsų rinktinė savo masažuotojo neturėjo.

R.Paškauskienė pernai po Europos čempionato dienraščiui tvirtino, kad atlaikyti didelius fizinius krūvius padeda psichologinis pasirengimas: "Nusiteiki tam ir eini į priekį, negalvoji apie nieką kitą. Viskas vyksta automatiškai. Bet sunku."

Moterų rinktinė – elite

Komandų varžybose, kuriose Lietuvos moterų rinktinei su R.Paškauskiene atstovavo Eglė Stuckytė, Lina Misikonytė ir Ieva Jucevičiūtė, mūsų stalo tenisininkės užėmė 18-ąją vietą.

Lietuvės, žaidusios antrajame pagal pajėgumą "Iššūkio" divizione, G grupėje 3:0 įveikė Velso, Norvegijos ir Kosovo atstoves bei 3:1 – Angliją. Po to mūsiškės 3:0 parklupdė bulgares, 3:1 – ruses, 2:3 nusileido serbėms ir iškovojo kelialapį į Europos čempionato elito divizioną.

R.Paškauskienė Europos čempionatuose

1994 m. Birmingamas (Anglija), dvejetas su Jolanta Prūsiene – 3-ioji vieta; 1996 m. Bratislava (Slovakija), dvejetas su J.Prūsiene – 3-ioji vieta; 2000 m. Brėmenas (Vokietija), mišrus dvejetas su Aleksandru Karakaševičiumi – 1-oji vieta; 2002 m. Zagrebas (Kroatija), dvejetas su J.Prūsiene – 3-ioji vieta, mišrus dvejetas su A.Karakaševičiumi – 2-oji vieta; 2005 m. Orhusas (Danija), mišrus dvejetas su A.Karakaševičiumi – 1-oji vieta; 2007 m. Belgradas (Serbija), mišrus dvejetas su A.Karakaševičiumi – 1-oji vieta; 2008 m. Sankt Peterburgas (Rusija), vienetas – 1-oji vieta; 2009 m. Štutgartas (Vokietija), vienetas – 3-ioji vieta, dvejetas su O.Fadejeva – 3-ioji vieta; *2009 m. Subotica (Serbija), mišrus dvejetas su A.Karakaševičiumi – 1-oji vieta; 2010 m. Ostrava (Čekija), vienetas – 3-ioji vieta, dvejetas su O.Fadejeva – 1-oji vieta.

*Nuo 2009 m. mišrių dvejetų varžybos išbrauktos iš Europos čempionatų programos, šios rungties čempionatai rengiami atskirai.  

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų