„Žalgiriui“ Chimkuose nepavyko nutraukti pralaimėjimų serijos

2011-12-03 23:06
„Žalgiriui“ Chimkuose nepavyko nutraukti pralaimėjimų serijos / Andriaus Aleksandravičiaus nuotr.

Šeštadienio popietę Chimkuose vietos „Chimki“ komanda nugalėjo Kauno „Žalgirio“ krepšininkus VTB lygos rungtynėse, rezultatu 83:72. Čempionų titulą ginantys „Chimki“ nėra patyrusi pralaimėjimų (6 pergalės) ir pirmauja A grupėje. „Žalgiris“ su 2 pergalėmis per 7 rungtynes žengia priešpaskutinėje, aštuntoje grupės vietoje.

Mačą sėkmingiau pradėjusi Rusijos komanda per pirmuosius du kėlinius susikrovė septyniolikos taškų persvarą. Antroje rungtynių pusėje žalgiriečiams nepavyko pasivyti „Chimki“ krepšininkų.

Rungtynės
„Žalgirio“ starto penketas: Marko Popovičius, Tomas Delininkaitis, Sonny Weemsas, Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas.
„Chimki“ starto penketas: Vitalijus Fridzonas, Zoranas Planiničius, Sergejus Monia, Matthew Nielsenas, Timofejus Mozgovas.

Rungtynes didele sparta tiksliau pradėjo Rimo Kurtinaičio auklėtiniai. Per pirmąsias keturias minutes šeimininkai, pasinaudodami žalgiriečių klaidomis, nutolo 8 taškais (15:7). Pirmajame ketvirtyje šeimininkai tik didino savo persvarą.

Antrajame kėlinyje R.Javtokas kelis kartus pelnė taškus ir sumažino varžovų pranašumą. Tačiau, Rusijos komanda netruko padidinti pranašumą iki 12 taškų (37:25).  Kauniečiams niekaip nepavyko sustabdyti T.Mozgovo, kuris įpusėjus antrąjam kėliniui jau turėjo 12 taškų. Porą sėkmingų epizodų sužaidė „Chimki“ puolėjas Krešimiras Lončaras. Šeimininkai ir toliau nuosėkliai didino persvarą ir ilsėtis išėjo pirmaudami 17 taškų skirtumu (54:37).

Prasidėjus trečiajam kėliniui žalgiriečiai pagyvino žaidimą. Marko Popovičius pataikė tiek iš toli, tiek iš vidutinio nuotolio, taškus pelnė ir R.Javtokas, o iki 44:56 priartėję svečiai dar turėjo dvi atakas, kurios, deja, nesibaigė rezultatyviai. Šį stabtelėjimą išnaudojo V.Fridzonas, pelnęs 5 taškus iš eilės. Tačiau R.Javtokas dar kartą pasižymėjo, tritaškį įmetė T.Klimavičius, o po T.Delininkaičio tritaškio iš kampo bei M.Kuzminsko taiklių baudų  „Žalgiris“ pagaliau vėl grįžo prie vienaženklio atsilikimo – 54:63. Trečiojo kėlinio pabaiga kiek sėkmingesnė buvo šeimininkams, kurie surinko 4 taškus ir dar sulaukė dovanos iš M.Popovičiaus, prametusio abi baudas – 54:67.

Nors M.Popovičius tritaškiu pradėjo paskutinįjį kėlinį (57:67), po to „Žalgirio“ puolimas sustojo ir Maskvos srities krepšininkai pamažu susigrąžino pirmoje rungtynių pusėje turėtą pranašumą. Per 5 minutes kauniečiams vienintelį tašką pelnė į komandą grįžęs Povilas Butkevičius, o „Khimki“ nutolo 78:58. Tada M.Kalnietis tritaškiu, M.Popovičius baudų metimais ir R.Javtokas, įkirsdamas po krepšiu, atgaivino svečių puolimą. Net ir po Rimo Kurtinaičio paprašytos minutės pertraukėlės „Žalgirio“ spurtas tęsėsi: M.Popovičius dvitaškiu sumažino skirtumą iki 11 taškų – 67:78. Visgi, porą kartų suklydus „Khimki“ vėl užsitikrino solidesnę persvarą, kurią 5 taškais rungtynių pabaigoje aptirpdė M.Kuzminskas – 72:83.

Daugiausiai taškų „Žalgiriui'“ pelnė: R.Javtokas - 16, M.Popovičius - 15, M.Kuzminskas - 11, M.Kalnietis ir T.Delininkaitis - 8.
Daugiausia taškų „Chimki“ pelnė: V.Fridzonas ir T.Mozgovas - po 16, T.Kelati - 10, K.Lončaras ir S.Monia - po 9.