Su uostamiesčio publika savo muzika, išskirtinėmis tradicinių instrumentų improvizacijomis kitą savaitę dalysis viešnia iš Latvijos Laima Jansonė ir Saulius Petreikis (Vilnius). Muzikinės scenos užkulisiuose susipažinę atlikėjai pirmą kartą muzikuos dviese.
L.Jansonė yra latvių tradicinio instrumento – kuoklių – grojimo virtuozė, profesionali ir išskirtinė atlikėja, gerai žinoma savo gimtojoje šalyje. Laimos pasirodymai stebina ir žavi netikėtomis improvizacijomis, kuriose susijungia ramūs pasikartojantys ir impulsyvūs nenuspėjami garsai. Skambindama kuoklėmis (jų pusseserėmis galima laikyti lietuvių kankles, estų kaneles, suomių kanteles) atlikėja susieja autentiškumą ir šiuolaikiškumą. Neatkartojamos kompozicijos – tarsi tylus laukimas arba gaivališkas sprogimas.
2011-aisiais debiutiniu albumu „Sidabras“ pradėjusi profesionalios muzikantės ir kompozitorės karjerą, nuo tol L.Jansonė yra kviečiama pasirodyti Danijoje, Italijoje, Belgijoje, Australijoje, Norvegijoje ir kitose užsienio šalyse. Atlikėja reguliariai rengia pasirodymus ir didžiosiose Latvijos scenose.
S.Petreikis – žinomas Lietuvoje multiinstrumentalistas, charizmatiška asmenybė, pritraukianti dėmesį ir verčianti ištempti ausis. Muzikantas, dalyvaujantis įvairiuose folkloro, džiazo, dainuojamosios poezijos projektuose, žavi nuoširdumu, kūrybiškumu ir giliu muzikos pojūčiu. Muzikuodamas įvairiais instrumentais, Saulius nuolat ieško naujų skambesių, eksperimentuoja sujungdamas skirtingų instrumentų grojimo technikas ir garsus.
L.Jansonė ir S.Petreikis jau yra groję drauge ansamblyje, bet duetu improvizuos pirmąsyk. Judviejų pasirodymas – spalio 21 d. 18 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10). Įėjimas – laisvas. Tai projekto „Etnoreidas“, iš dalies finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos, renginys.
Naujausi komentarai