Penktadienį Klaipėdos apskrities dailininkų sąjungos (KADS) Baroti galerijoje klaipėdietis keramikas Isroildžonas Barotis pristatys savo naujausių darbų parodą „Lygiadienis”.
Lygiadienis – tai pusiausvyra. Harmonija tarp šviesos ir tamsos, menininko pozicija ir opozicija sau pačiam. Lygiadienis – tai lygsvara tarp kontrastų. Tarp sukurtos formos ir jos prototipo, tarp realizuojamos idėjos ir jos archetipo. Tarp medžiagos ir išraiškos. Siekdamas paryškinti šias paraleles keramikos projekte, autorius naudojo tik dvi spalvas, tik dvi kontrastingesnes briaunas, dvi plokštumas, dvejopą skirtingo grūdėtumo akmens masę. Akcentuodamas vieną kurį nors išraiškos elementą, jis siekė keramikos konceptualizacijos „daikto – objekto“ sferoje.
Kelių kūrinių ciklas iš esmės žymės tik vieno kūrinio evoliuciją. Evoliuciją, kurioje susipynė ironiškas autoriaus požiūris į tai, kaip kūrinys virsta objektu, konceptuali polemika su individualiais 25 metų kūrybiniais ieškojimais, kurie buvo suprantami kaip domėjimasis daiktu – žmogaus būties ženklu ar simboliu, daiktu kaip istorinio palikimo forma, be apčiuopiamos fizinio objekto prigimties, net be konkrečiai (istoriniame, kultūriniame kontekste) išreikštos spalvos.
I.Barotis, žinomas Lietuvoje keramikas ir parodų kuratorius, gimė 1957 m. spalio 10 d. Tadžikijos Respublikos Nau mieste. 1974–1978 m. mokėsi keramikos Dušanbės meno technikume, o 1979 m. atvyko studijuoti į Vilniaus valstybinį dailės institutą (dabar Vilniaus dailės akademija). Pasirinkęs keramikos specialybę, studijas sėkmingai baigė 1984 m. Nuo 1985 m. prasidėjo aktyvi keramiko kūrybinė ir parodinė veikla, besitęsianti iki mūsų dienų – jo kūriniai buvo eksponuojami parodose ne tik gimtojoje Tadžikijoje ir antrąja tėvyne tapusioje Lietuvoje, bet ir daugelyje kitų šalių – Latvijoje, Turkmėnijoje, Olandijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Danijoje, Suomijoje, Švedijoje. 1990 m. I.Barotis tapo Lietuvos dailininkų sąjungos nariu, o 1997 m. – KADS nariu. Su Lietuva susiejęs gyvenimą, I.Barotis apsistojo Klaipėdoje – čia subrendo jo kūryba, išsiskleidė gal ne visai įprasta dailininko profesijos atstovui sumanaus parodų organizatoriaus veikla.
Anot dailėtyrininkės Kristinos Jokubavičienės, „skirtingų kultūrinių ištakų inversijos, iš jų atsirandančios prasmės, originalūs plastiniai sprendiniai lėmė I.Baročio kūrybos savitumą, originalų braižą, ypatingą dvasią“. Jo darbai visuomet intriguoja naujais raiškos būdais, amato įvaldymo meistryste, originaliomis idėjomis ir temomis.
Vernisažas – spalio 23 d. 17 val. KADS Baroti galerijoje Klaipėdoje (Didžioji Vandens g. 2 / Aukštoji g. 1). Paroda veiks iki lapkričio 24 d.
Naujausi komentarai