V.Janulis gimė 1957 m. Šiauliuose. 1982 m. baigė Šiaulių universitetą. Nuo 1982 m. ten dirba, šiuo metu – Menų katedros profesorius. Dėsto grafiką, kaligrafiją, piešimą. Nuo 1982 m. dalyvauja tarptautinėse, šalies bei užsienio meno parodose. Jo kūriniai eksponuoti Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Vengrijoje, Olandijoje, Belgijoje, JAV, Australijoje, Meksikoje, Lenkijoje, Anglijoje, Ukrainoje, Danijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Rumunijoje, Japonijoje. Kuria lakštinės grafikos, ekslibriso, knygų iliustracijos, kaligrafijos, akvarelės, objektų, tapybos ir instaliacijos srityse.
„Šios kolekcijos pagrindas, kaip aš vadinu, Dvinsko (Daugpilio) tvirtovės dienoraštis. Tai daugiasluoksnis, istorinis, kultūrinis, kaligrafijos, grafičių ir faktūrų subkultūrinis sluoksnis. Prof. Albertas Gurskas yra teigęs, kad kaligrafija – tai individualybės emocinės raiškos priemonė. Japonų poetė ir kaligrafė Chanda Siuko yra sakiusi, kad, „išreikšdama save, gėlė skleidžia nepakartojamą kvapą. Kaligrafija – tai žmogaus sielos gėlė“. Rytų kultūroje kaligrafija tradiciškai siejama ne tik su šrifto estetiškumu, bet ir su moralinių vertybių teigimu.
Šis kultūrinis, faktūrinis sluoksnis sudaro man prielaidą raides vertinti kaip ženklus, hieroglifus, faktūras, kaip grafines figūras ir toliau artikuliuoti šią plastinę kalbą. Tvirtovės sienų, durų, langų, šikšnosparnių sparnų plazdenimas, net grindinio istorinis pelėsis sukuria tą nuotaiką, kur susireikšminęs pilietis nusprendė save įamžinti negrabiu, bet, jo supratimu, svariu epistoliarinio žanro elementu, paimtu iš jo elementoriaus, vadinamo mentalitetu. Šis prisilietimas prie tvirtovės sienų ir leido rastis šiam štrichui, įvilkti jį į estetinį rūbą“, – apie pristatomą parodą kalbėjo autorius.
V.Janulio kūrinių ciklo „Dvinsko tvirtovės dienoraštis“ paroda Baroti galerijoje Klaipėdoje (Didžioji Vandens g. 2) veiks iki balandžio 5 d.
Naujausi komentarai