Klaipėdos apskrities viešosios I.Simonaitytės bibliotekos pirmojo aukšto hole iki balandžio 4-osios galima apžiūrėti Anos Tichomirovos (Prancūzija) fotografijų parodą „Mokinystės“.
Vizualiųjų menų atstovė A.Tichomirova gimė Prancūzijoje rusų šeimoje. Vaikystė ir paauglystė praėjo aktyviai sportuojant. Ji buvo komandos „Prancūzijos dailiojo čiuožimo viltis“ narė. Studijavo aktorinį meistriškumą Paryžiuje, vėliau 10 metų dirbo aktore teatre ir televizijoje. Londone studijavo psichologiją ir režisūrą, sukūrė trumpametražį filmą „Pirmasis lūpdažis“, vėliau Italijoje kūrė trumpo ir ilgo metro filmus. Susidomėjo dokumentiniu kinu ir ypač tapatybės tremtyje, priklausomybės tam tikrai kultūrai, teritorijai tema. Tai nuvedė ją į Rusiją, šeimos kilmės vietą, kur ji įgyvendino videoprojektą „Užsienietė“. Vėliau ji grįžo į Paryžių ir kūrė videomeno ir meninės fotografijos srityse. Šiuo metu gyvena Aukštutinėje Normandijoje, kuria videomeno, dokumentinės ir meninės fotografijos, skaitmeninius medijų projektus, piešia.
A.Tichomirovos fotografijų serijoje „Mokinystės #1“ atsispindi vaikų gyvenimo mokykloje akimirkos, kurias santykinai galima įvardyti žodžiais – skaityti, rašyti, skaičiuoti, būti, turėti, bausti, piešti, žaisti. Menininkė siekė atrasti tai, kas jungia vaikus ir jaunuolius, kurie gyvena ir mokosi skirtingomis sąlygomis, bet patiria panašius dalykus mokykloje. Be to, kas vaikus skiria, jų individualybės, autorė ieškojo bendrų panašumų: energijos, troškimo, motyvacijos (savanoriškos ar ne, dažnai nesąmoningos) mokytis, augti, realizuotis, nepaisant gyvenimo sąlygų. Nors ir neįmanoma nematyti akivaizdžių skirtumų, fotografei nerūpėjo sukurti dviejų polių lyginamosios sistemos ar akcentuoti skirtumų. Vis dėlto panašumai, kuriuos menininkė įžvelgė, dar labiau pabrėžia, kokie neteisingi yra skirtumai.
Naujausi komentarai