Ragina susimąstyti
Septintojo Klaipėdos šviesų festivalio, šiemet dedikuoto miesto 770 metų jubiliejui, tema – laiko spalvos. Festivalio organizatoriai pakvietė į šių dienų aktualijas pažvelgti šiuolaikišku rakursu ir išgryninti laiko supratimą – lyg kodą, apibūdinantį žmogaus trapumą ir nepaliaujamai, kasdien kuriamą istoriją.
KKKC kartu su partneriais pristatomi konceptualūs šviesos projektai siūlo pamatyti Klaipėdą per žmogaus – šio miesto gyventojo – prizmę. Menininkų sukurtos instaliacijos ragina susimąstyti apie tai, kas esame, patirti metamorfozę interaktyviai įsitraukus į šviesų kuriamą žaismą ar išdrįsti, pasitelkus virtualią realybę, patirti kitokio žmogaus kasdienes būsenas.
R.Petrovo instaliacijos
KKKC Meno kieme reziduojantis menininkas R.Petrovas Klaipėdos šviesų festivalyje pristato net kelis projektus. Interaktyvi instaliacija „Šildomos grindys“ lankytojus pasitinka tunelyje iškart už kaltinių Meno kiemo vartų. Ironizuoti ir žaisti su prasmėmis mėgstantis menininkas ir šį kartą publikai pateikė oksimoroną – „Šildomų grindų“ teks paieškoti ant lubų. Šiam projektui menininką įkvėpė noras ištrūkti iš fizinio ir emocinio šalčio gniaužtų. Kūrėjas siūlo žiūrovams praleisti daugiau laiko instaliacijos šviesoje ir patiems pagal savo norus „reguliuoti šildymą“ – pasirinkti šilčiausias emocijas sukeliančias spalvas.
KKKC pristatomi konceptualūs šviesos projektai siūlo pamatyti Klaipėdą per žmogaus – šio miesto gyventojo – prizmę.
Meno kiemo (Bažnyčių g. 4) dirbtuvių vitrinoje įrengta R.Petrovo interaktyvi instaliacija „Skaitmeninis veidrodis“ leidžia lankytojams pamatyti save nauju rakursu. Veidrodiniai atspindžiai žmogų lydi kiekviename žingsnyje – namuose, viešose erdvėse, parduotuvių vitrinose, net telefonuose. Instaliacija intriguoja pažvelgti į save pro skaitmenos prizmę ir įvertinti, kokią metamorfozę patirs atvaizdas. Festivalio metu, pasitelkus skaitmenines interpretacijas, šviesos meno objektu tapo ir menininko dirbtuvės.
J.Bø „Siena“
Šviesų menininko J.Bø konceptuali instaliacija „Siena“ ant KKKC Parodų rūmų fasado (Aukštoji g. 1) skatina susimąstyti apie būtį.
Anot menininko, dažnas iš mūsų kartais susiduriame su situacija, kai tarsi atsitrenkiame į kažkokią nematomą ar dar nesuvokiamą sieną, skiriančią mus nuo to, kokie esame dabar, ir kokiais norėtume būti tolimesniame savo kelyje – kitapus užtvaros. Ta siena – kaip rūkas, mes dar nežinome, kas iš tikrųjų už jos yra, ir kaip kūdikiai įsčiose per mamos pilvą vis bandome apčiuopti ar prasispirti į ateities pasaulį.
Projektas „Pajusk“
Šį penktadienį 18–19.30 val. KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) dar galima pamatyti virtualios realybės projektą „Pajusk“ – inovatyvią priemonę empatijai ir solidarumui ugdyti.
Tai virtualios realybės simuliaciniai videoklipai, kurie padės kiekvienam pasijusti klausos, regos ir judėjimo negalią turinčio asmens vietoje ir patirti, ką reiškia patyčios dėl to, kad esi kitoks. Pirmasis trumpas simuliacinis filmukas perteikia judėjimo, klausos ir regos negalią turinčių žmonių kasdienes situacijas. Antrajame filmuke atskleidžiamos LGBT+ asmens patiriamos neigiamos reakcijos ir tokį asmenį supančių asmenų elgsenos modelis. Rekomenduojamas žiūrovų amžius – nuo 14 m.
KKKC Parodų rūmų lankytojai projekto metu turi galimybę apžiūrėti šiuo metu veikiančias parodas.
Naujausi komentarai